Пълномощно за съставител на ГФО за Търговски регистър

22.05.2014, 11:23 12741 10
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.05.2014, 11:23
Публикации: 66 / 2
Здравейте, колеги! Имам питанка относно пълномощните, с които подаваме ГФО на фирмите в ТР. Имам една фирма, която няма дейност от 3-4 години. Всяка година ли трябва да ми предоставят заверено от нотариус пълномощно, за да публикувам ГФО или например тази година мога да използвам пълномощното, което са ми дали за отчетите за 2012г.? Пълномощното е със следния текст:
                                    У П Ъ Л Н О М О Щ А В А М


   ..................... с ЕГН .................. притежаваща лична карта № ..........., издадена на .............. г. от МВР – ......, да ме представлява пред Търговки Регистър към Агенция по вписванията и да подава от мое име заявления в търговския регистър за вписване на обстоятелства.
Т.е. няма срок на валидност.
#1 | 22.05.2014, 11:31
Публикации: 2041 / 250
Няма изискване пълномощното да се издава всяка година , достатъчно е един път да Ви упълномощят да може да подавате ГФо в ТР като съставител.
#2 | 22.05.2014, 11:36
Публикации: 66 / 2
Оооо, чудесно! А аз всяка година до сега да ги карам да ми носят нови пълномощни  :hmmm:..
#3 | 28.05.2014, 14:13
Публикации: 22 / 0
Да попитам в тази тема..
Когато управител на търговско дружество е упълномощил счетоводителя да подава ГФО в АВ - може да се представи само Декларацията по чл.13, ал.4 от Закона?
Накой имал ли е проблеми ако така е подавал?
Благодаря !
#4 | 28.05.2014, 15:02
Публикации: 2041 / 250
Да попитам в тази тема..
Когато управител на търговско дружество е упълномощил счетоводителя да подава ГФО в АВ - може да се представи само Декларацията по чл.13, ал.4 от Закона?
Накой имал ли е проблеми ако така е подавал?
Благодаря !

Разбира се , че се представя само декларация по чл.13 ал.4 , защото заявител в случая е съставителя на финансовия отчет , а кой може да бъде съставител в най-честия случай - търговецът , съставителя , адвокат. Прилага се и заверено нотариално пълномощно към комплекта документи.
#5 | 02.06.2014, 19:32
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

Имам фирма ЕООД която е със спряна дейност от 2014г. Платих уж всичко и сега счетоводителката пак ми звъни и казва че трябва да плащам такса за публикуване на ГФО около 50лв. Каза ми че и тази такса се плаща всяка година. Въпроса ми е дали съм длъжен за неработеща фирма да давам всяка година пари или пък да взема да търся друга счетоводителка защото имам приятел с неработеща фирма повече от 3 години и нищо не е плащал.
Моля ви дайте съвет че с тази фирма достатъчно ядове и не искам вече да ме лъжат и мамят.
#6 | 02.06.2014, 19:42
Публикации: 7070 / 1045
Счетоводителката ти бърка само в едно - таксата вече е 40 лв.
Е, като добавим и банковата такса от 2 до 4 лв според банката и едно кафе за счетито, че ти върши работата  -ще докараме 50 :)
#7 | 02.06.2014, 22:26
Публикации: 60 / 7
дори може да се плаща с банкови карти с ПОС терминал, без такса - поне в Сливен може.
#8 | 02.06.2014, 23:57
Публикации: 2 / 0
Да разбрах и благодаря за полезните отговори.
#9 | 16.04.2018, 11:53
Публикации: 8 / 0
Въпрос: Притежавам КЕП . Едновременно съм управител на ЕООД И съставител на ГФО .  Глупаво, но следва ли да се упълномощавам при подаване на ГФО в ТР.
#10 | 16.04.2018, 12:24
Публикации: 6314 / 1026
Въпрос: Притежавам КЕП . Едновременно съм управител на ЕООД И съставител на ГФО .  Глупаво, но следва ли да се упълномощавам при подаване на ГФО в ТР.
Подайте ГФО като Управител
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове