ЕООД продажба лек автомобил от собственика

28.05.2014, 14:22 4266 3

28.05.2014, 14:22
Публикации: 26 / 0
Предварително благодаря за отзовалите се с отговор!

Фирма за шивашки услуги. Няма разходи защото прави всичко с материали на клиента, а материалите, които закупува са за жълти стотинки. Съответно трупа само печалба. Собственичката ходи с личния си автомобил за някои поръчки. Иска ми се да продаде автомобила на фирмата, за да си ползва разходите за гориво. Фирмата не е регистрирана по ДДС и автомобилът е собственост на ФЛ повече от една година. Не ми се иска да я отдава под наем, защото така или иначе на нея това ще й е доход за облагане.

Моля ви кажете ми това реално може ли да стане или разсъждавам грешно  :blush:
#1 | 28.05.2014, 15:21
Публикации: 26 / 0
  :smile1: Помогнете малко - моля.
#2 | 28.05.2014, 17:00
Публикации: 6403 / 1130
Ако собственичката е съгласна да си продаде автомобила на фирмата, няма проблем да ползва разходите, но не забравяйте, че трябва да са документално обосновани. Тези, които са извършени за осъществяване на управленска дейност се облагат с данък върху разходите. Последният също е данъчно признат разход.
Скрит текст :
#3 | 28.05.2014, 17:05
Публикации: 9339 / 1571
Аз лично не бих правила нищо. Предполагам става въпрос за лек автомобил и той ще се използва не само за снабдителска, а и за управленска дейност. Вижте чл. 204, т.3 от ЗКПО. Единствената "полза" от придобиването на автомобила от фирмата ще бъде признатата амортизация.

ПП Това си е мое мнение. Може и да не съм съвсем права.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група