Заявление за подаване на документи по ел път към НАП

04.06.2014, 10:52 7310 7

04.06.2014, 10:52
Публикации: 102 / 1
Здравейте, искам да попитам как става подаването на заявнелието за пълен достъп до НАП. Фирмата има ел подпис от няколко години, но от края на предната не ми излиза справката за задължения. Влязах да погледна нивото ми за достъп, което трчбва да е пълно, но в страницата ми излиза частичен достъп. От фирмата,което ни обслужва ел подписа ми казаха обаче че вече трябва да се подаде лично в НАП. Някой запознат ли е и може ли да ми обясни какво точно да направя? Мерси предварително.
#1 | 04.06.2014, 10:55
Публикации: 6668 / 658
Електронният подпис на кого е?
#2 | 04.06.2014, 10:59
Публикации: 102 / 1
На фирмата.
#3 | 04.06.2014, 11:03
Публикации: 6668 / 658
Подавате заявление за подаване на документи с КЕП на задълженото лице и чеквате пълен достъп.
#4 | 04.06.2014, 11:23
Публикации: 42 / 5
Ако фирмата е ООД, АД или друга, която не е само с един собственик няма да ви дадат пълен достъп колкото и заявления да подавате по електронен път. Трябва представляващия да отиде лично в офиса на НАП по регистрацията на фирмата за да го видят, че е той и те така... Добре е и да носи разпечатано заявлението което вече сте подали през сайта. Голяма простотия е, но не е първата няма и да е последната. Това което написах е проверено и е от личен опит. Така че... към НАП.
#5 | 04.06.2014, 11:32
Публикации: 42 / 5
#6 | 04.06.2014, 12:07
Публикации: 2027 / 254
Ако фирмата е ООД, АД или друга, която не е само с един собственик няма да ви дадат пълен достъп колкото и заявления да подавате по електронен път. Трябва представляващия да отиде лично в офиса на НАП по регистрацията на фирмата за да го видят, че е той и те така... Добре е и да носи разпечатано заявлението което вече сте подали през сайта. Голяма простотия е, но не е първата няма и да е последната. Това което написах е проверено и е от личен опит. Така че... към НАП.

На мен на ООД -та без никакъв проблем сама съм си носила в НАП заявлението + нотариално заверено пълномощно и в момента на всички имам пълен достъп в ел.услугите. Никъде не е посочено , че трябва лично управителя да отиде , може и упълномощено лице.
#7 | 04.06.2014, 12:12
Публикации: 42 / 5
Е така де. Който ще ползва, той отива. В случая ел. подписа е на фирмата, така че едва ли е упълномощено лице. И както казвате "сама съм си носила в НАП". Просто по ел. път не дават пълен достъп. 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група