Наем и ДДС, периодични доставки

27.06.2014, 09:23 3904 2

27.06.2014, 09:23
Публикации: 320 / 26
Двама съдружници/съжителстват заедно без сключен брак/, единият от които има ЕТ с рег.по ДДС, с временно прекратена дейност отдават под наем помещение/собственост и на двамата/ на собственото си ООД /също с рег.по ДДС/. В договора наемната цена е определена на 2000 лв годишно, дължаща се поравно на наемодателите, наемателят я заплаща еднократно и изцяло в рамките на годината, за която е ползвано помещението. От тук нататък правим така - м.12 оформяме плащането на наема за годината, като на едното лице издаваме сметка, а другото издава фактура и си внася ДДС-то. Не мога много да разбера текстовете в закона за периодичните доставки, правилно ли е така, както го правим. И друго, искам да начислявам частта от наема за всеки месец с МО, за да не ми  се изкривява фин.резултат по месеци през годината. Да не сбъркам обаче с това начисляване. Дали ще се изисква лицето всеки месец да пуща ф-ра и да внася ДДС.
#1 | 27.06.2014, 09:53
Публикации: 1884 / 384
Това може да ви послужи, вижте прикачения файл
#2 | 27.06.2014, 10:10
Публикации: 320 / 26
Благодаря, много интересни примери, мисля, че в моя случай не съм в нарушение. Но се чудя защо за един най-прост наем трябват такива сложни схеми
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група