Префактуриране на платени пътни такси в АПИ

02.07.2014, 13:09 3304 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

02.07.2014, 13:09
Публикации: 28 / 2
Нашата фирма - А отдаде под наем товарен автомобил на друга фирма - Б. В Договора написахме, че Б се задължава да осигурява за своя сметка горивото, поддръжката на машината, винетките, разрешителните и квитанциите от АПИ и т.н.

Случи се, че по спешност вчера, фирма Б поиска да от нас да заплатим квитанция за превоз на товари от АПИ (претоварване) - и казаха да префактурирам квитанцията. Щели да си я платят.

Въпрос: тъй като квитанциите за пътни такси от АПИ нямат ДДС как е редно да префактурирам?  Колебая се между чл.50 от ЗДДС и чл.26, ал. 5, т.4

#1 | 02.07.2014, 17:41
Публикации: 215 / 20
Според мен нито едно от двете основания. Даже си мисля, че трябва да начислите ДДС. Правя аналогия с наемите на имот. Плащаш данък сгради като наемодател и когато го "префактурираш" на наемателя го вписваш като наемна вноска и ако си рег.по ДДС-начисляваш ДДС. Имаше едно указание на НАП, но сега не мога да го намеря.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове