Продажба лек автомобил - физическо лице .

08.07.2014, 14:13 3168 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.07.2014, 14:13
Публикации: 39 / 0
Физическо лице продава лек автомобил който е купил юли 2013 с договор за покупко продажба за 5 000,00 лева . Юли 2014 го продава на фирма за 10 000 лева . Плащането става по банков  път . Физическото лице декларира ли продажбата с годишна декларация ?
#1 | 08.07.2014, 14:38
Публикации: 6370 / 1057
Декларира дохода, ако е облагаем, т.е., ако между покупката и продажбта е изминала по-малко от една година. Зависи на коя дата през юли 2013 го е купило и на коя дата през юли 2014 го продава. Иначе, чл. 13, ал. 1, т. 2, буква "а" :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група