Казус с болнични! Благодаря!

06.09.2014, 09:34 2717 0

06.09.2014, 09:34
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Извинете за сигурна съм глупавия въпрос но имам следния казус: на 15.04.2013г. пострадах от сериозен здравословен проблем придружен с едно доста дълго лечение. Излязох в болничен който беше в рамките на позволените дни за календарна година т.е. 180 дни или 6 месеца. Осигурителния ми доход през този период е доста висок 1760 лв. БТВ и върху него са ми начислявани осигуровките. Бях в болничен до 23.09.2013г. след което се върнах на работа. Моите работодатели обаче поради причини които не е нужно да обяснявам решиха да ме съкратят както си е ред- с едно месечно предизвестие и т.н. На трудовата борса съм от декември месец 2013г. и знам че там осигурителния ми доход е минималната работна заплата за страната т.е. 340лв. Не греша нали така? Възстанових се уж и започнах работа от август месец 2014г. За този месец и малко осигуровките ми са върху БТВ 2000.00 лв. Условията на труд са такива обаче че моята нека я нарека по разговорно му болежка се обади пак и то с пълна сила. Може да се наложи пак да изляза в болничен. Та питането ми е през периода на болничния ми бившия ми работодател върху цялото ми тогавашно възнаграждение ли е длъжен да плаща осигуровки и доколкото ми е ясно само здравни за негова сметка? И ако сега изляза в болничен горе долу върху каква средно дневна ставка ще получавам болничните си?
Извинявам се за глупавия въпрос още веднъж но никъде не успях да намеря калкулатор по темата има само за майчинството.
Благодаря за разбирането
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група