Разминаване на основна заплата с осигурителен доход,как е възможно

13.10.2014, 15:21 17209 24

#20 | 13.10.2014, 15:21
Публикации: 14 / 1
Дори всички да са с по 2 висши икономика,гладът и нуждата ни принуждават да правим неща които в повечето случаи знаем че не са редни и че ставаме част от стадото овце ,но тръгваме и блеем  с всички тях ,защото нямаме по-добър вариант за момента.
#21 | 13.10.2014, 15:57
Публикации: 14 / 1
Изненада ме това ,че ми беше казано от управителя на фирмата ,дори бях уверена в това ,че тези 260 лева не се гледат никъде и не влизат никъде ,нито 340-те бруто,а само осигурителния доход-от него се формирал и болничен и майчинство и ми беше казала също че е говорила със счетоводителката на фирмата и ще вземам 396 лева майчинство(това са 90% от 440-осигурителния ми доход ,на който съм си плащала осигуровки всеки месец-86 лева),САМО ТОЙ БИЛ ВАЖЕН.МОЯ СИ Е ГРЕШКАТА ,ЧЕ НЕ ПРОВЕРИХ ЛИЧНО.А аз получавах и аванс разбира се ,не знам някой на днешно време да работи за 260 лева месечно(дори тези от чистотата вземат повече),който аванс явно не е деклариран никъде по никакъв начин.ФИШ НЕ СЪМ ПОЛУЧАВАЛА НИКОГА В ТАЗИ ФИРМА!!!Подписвах се на едни таблички...на аванс и на заплата.И така ,да -учудена съм и съм разочарована,защото в БГ когато човек повдигне глава и си търси правата бива изритан в 90% от случаите.УЧУДЕНА СЪМ ,ЗАЩОТО РАЗЛИКАТА ОТ 396 ЛЕВА КАКТО МИ КАЗАХА И 290 КАКТО СЕ УКАЗА Е ГОЛЯМА,ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ ЗА МАЙЧИНСТВОТО ХВАЩАМ 4 МЕСЕЦА ОТ ПРЕДНА РАБОТА НА КОЯТО СЪМ ОСИГУРЯВАНА НА РЕАЛНИТЕ ПАРИ КОИТО ВЗИМАМ -600,650,650,820 ГРУБО ПО МЕСЕЦИ И ДОСТА ВДИГАТ ТЕЗИ 340,НО В КРАЙНА СМЕТКА РЕЗУЛТАТА Е 290 ЛЕВА.не искам да знам ако през цялото време съм била на тази работа колко ли щяха да са -250,да не говорим за болничния ми...
И ДА-чудя се как е възможно да се позволява да се осигуряват хората по този начин бруто-340 ,осиг.доход-440.Да,разбрах че е честа практика ,че си е съвсем законно,НО НЕ МИСЛЯ ЧЕ Е РЕДНО И НОРМАЛНО.Това си е мое мнение,всеки има право на такова!Никой не искам да съдя,щом закона го позволява-добре,но от това нещо не виждам нито работника да печели,нито държавата в която ще растат децата ни,за които някой ден няма да има и 1 лев за пенсии ,ако не направим нещо!
#22 | 13.10.2014, 16:43
Публикации: 14 / 1
Аз не обвинявам никой,но и не искам да бъда обвинявана-всеки си е прав за себе си,''от какво съм учудена'' ''младите не мислели'',явно болшинството от тези които пишат са работодатели,които процедират по този начин И НЯМА КАК ДА РАЗБЕРАТ МОЯТА ГЛЕДНА ТОЧКА.Пожелавам на всички Ви успех и най-вече здраве ,от него по-важно няма.Аз знам за себе си че ще се справя ,докато съм здрава нищо и никой не може да ми попречи да се боря за нормален и пълноценен живот.   :noexpression:
#23 | 13.10.2014, 16:48
Публикации: 5497 / 371
Аз не обвинявам никой,но и не искам да бъда обвинявана-всеки си е прав за себе си,''от какво съм учудена'' ''младите не мислели'',явно болшинството от тези които пишат са работодатели,които процедират по този начин И НЯМА КАК ДА РАЗБЕРАТ МОЯТА ГЛЕДНА ТОЧКА.Пожелавам на всички Ви успех и най-вече здраве ,от него по-важно няма.Аз знам за себе си че ще се справя ,докато съм здрава нищо и никой не може да ми попречи да се боря за нормален и пълноценен живот.   :noexpression:

Извинете, но това е професионален сайт, а не бг.мама
Пожелавам Ви лека и безпроблемна бременност!
#24 | 13.10.2014, 17:09
Публикации: 14 / 1
забелязах че темата се превърна в бг мама и за това спрях с обясненията.Не мисля че има нещо лошо да ви пожелая здраве.ТАКА ИЛИ ИНАЧЕ СПИРАМ ДА ПИША,просто защото темата се изчерпа и премина в напатки и празни приказки.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група