Майчинство, самоосигуряващ се

16.09.2011, 18:00 3737 1

16.09.2011, 18:00
Публикации: 12 / 1
Здравейте, имам следния казаус: Самоосигуряващо се лице - адвокат не се осигурява за ОЗМ. Същото лице работи и по трудов догвор. Излиза в отпуск за бременност и раждане. В наредбата за общественото осигуряване на самоосигуряващите се лица и  т.н. пише, че когато едно лице се осигурява без ОЗМ, когато е във временна неработоспособност, то внася осигуровки за фонд Пенсии, ДЗПО и ЗО, все едно си работи. Дали ще има проблем с майчинството, ако през време на отпуска за бременности раждане, лицето продължи да си внася осигуровките, или трябва осигуряването като самоосигуряващо се лице да бъде прекъснато. Съображенията ми са в това, че в Декларациите по прил. 2 и 3, които се подават във връзка с получаване на обезщетенията следва де се декларира дали лицето продължава да осъществява дейност като самоосигуряващо се лице. Благодаря за мнението предварително. ;D
#1 | 20.09.2011, 13:56
Публикации: 14 / 0
АКО АЗ РЕШАВАХ ТОЗИ КАЗУС БИХ ПРЕКЪСНАЛА ДЕЙНОСТТА НА САМООСИГУРЯВАЩОТО СЕ ЛИЦЕ. ТО ЩЕ ПРОДЪЛЖИ ДА СЕ ВОДИ В ТРУДОВОПРАВНИ ОТНОШЕНИЯ И ДА ПОЛУЧАВА ОТ ТАМ ОБЕЩЕТЕНИЯТА СИ. В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ОЧАКВАМ, ЧЕ ЩЕ ИМА ПРОБЛЕМИ С НОИ.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група