Проблем с електронна връзка с НАП

08.11.2014, 07:07 33025 34

#20 | 08.11.2014, 07:07
Публикации: 1884 / 384
Добре е да се тества ел подпис за подписване на документи и файлове, чрез указания път в съобщението на НАП.

Промени в настройките за достъп до е-услугите на НАП
07 Ноември 2014
Уважаеми клиенти,

От 17.11.2014 г. е-услугите на НАП ще работят по нов начин, изисквайки използването на Java.

Промяната позволява ползвателите на операционни системи, различни от Windows  да могат също да използват портала на е-услуги на приходната агенция. Освен това, новата система  по-лесно и по-удобно попълва информация.

За да получите достъп до модифицирания портал за е-услуги е важно да проверите версията на Java, инсталирана на вашия компютър, като тя трябва да е поне 7.
 

Ако версията на Java, която ползвате в момента е 7 или по-висока, не се налага да правите нищо повече. В случай, че версията Ви е по-ниска, трябва да я актуализирате. Можете да  изтеглите актуална версия на този адрес:  http://www.Java.com/en/download/ или натиснете тук.

Повече подробности за необходимите стъпки за актуализация на софтуера ще намерите в ръководството за подписване с Java.

Може да тествате модифицирания портал за електронните услуги на НАП в тестова среда на следния адрес: https://inetdec.nra.bg/testservices.html

Повече информация може да получите на телефона за информация 0700 18 700 на цената на един разговор всеки делничен ден от 9:00 до 17:30 ч. Въпросите си може да изпращате на infocenter@nra.bg.

Ръководство за подписване с Java
Създаден на: 07.11.2014
Затвори
#21 | 13.11.2015, 10:09
Публикации: 6 / 0
Здравейте, от снощи /12.11.2015/ се опитвам да вляза в сайта на НАП за електронни услуги и никак не мога ...нито от експлорер или хром ...дори не може да се влезе до здравен статус. Някой има ли инфо има ли проблем със сайта и кога ще се оправи че идва крайния срок за ДДС...
#22 | 13.11.2015, 10:48
Публикации: 163 / 4
Здравейте колеги!  :hmmm:
От сутринта се опитвам да пусна Д1 и Д6 и също не мога. Влизам в ел. услуги, задължено лице, Д1 Д6 попълванe, Your Java version is ont of date - Update - Моля изчакайте да се зареди компонента за подписване, потвърдете изпълнението му в появилия се прозорец и изберете отново желаната услуга и така 5 мин и повече, след като натисна продължи ми излиза надпис Компонента за подписване не може да бъде зареден. Моля, заредете отново страницата и потвърдете стартирането му в появилият се прозорец. Ок
Този проблем се появява само при Д1 и Д6, при ДДС справка нямам проблем.
Някои има ли идея къде греша? Това се получава всеки месец и само с тези декларации.
#23 | 13.11.2015, 11:08
Публикации: 2976 / 397
Двете справки са с различен метод на подаване.
Пробвайте друг браузър.
#24 | 13.11.2015, 11:09
Публикации: 110 / 6
Общо взето и при мен всеки месец се появяват тези надписи!Пробвам доста пъти докато стане  :blink: Днес даже началната страница на НАП не ми се отваря!
#25 | 13.11.2015, 11:12
Публикации: 962 / 103
При мен в момента с Internet Explorer и Chrome не се отваря, но с Mozila няма проблем.
#26 | 13.11.2015, 18:42
Публикации: 6 / 0
Здравейте ...колеги проблема ми е защото съм в Будапеща..днеска цял ден си пиша и говоря с НАП и нищо ...единственото което ми казаха да си оправя SSL 3.0 TLS 1.0 и да рестартирам ...Но уви нищо не става, явно са орязали външните адреси заради атаките ...но това не е истина как ще се подаде ДДС и как да се работи от чужбина. А сайта на Агенцията по вписвания  и няколкото банки които ползвам няма проблем работят си ...
Но НАП не ...поредната издънка на безхаберие некомпетентност и безотговорност, как да работят чужди фирми в БГ като една празна декларация по ДДС не могат да си подадат дистанционно... Ако някой има идея какво да пробвам ...моля споделете
#27 | 13.11.2015, 20:07
Публикации: 962 / 103
Здравейте ...колеги проблема ми е защото съм в Будапеща..днеска цял ден си пиша и говоря с НАП и нищо ...единственото което ми казаха да си оправя SSL 3.0 TLS 1.0 и да рестартирам ...Но уви нищо не става, явно са орязали външните адреси заради атаките ...но това не е истина как ще се подаде ДДС и как да се работи от чужбина. А сайта на Агенцията по вписвания  и няколкото банки които ползвам няма проблем работят си ...
Но НАП не ...поредната издънка на безхаберие некомпетентност и безотговорност, как да работят чужди фирми в БГ като една празна декларация по ДДС не могат да си подадат дистанционно... Ако някой има идея какво да пробвам ...моля споделете

Единственото, което ми хрумва е да пробвате от друг компютър или да си вържете лаптопа към друг интернет (при някой съсед, който е на друг интернет доставчик). Аз наскоро имах проблем с друг сайт и се оказа, че като се закачих към друг интернет, няма проблем.
#28 | 13.11.2015, 22:39
Публикации: 6 / 0
Единственото, което ми хрумва е да пробвате от друг компютър или да си вържете лаптопа към друг интернет (при някой съсед, който е на друг интернет доставчик). Аз наскоро имах проблем с друг сайт и се оказа, че като се закачих към друг интернет, няма проблем.
Благодаря за съвета...сега направих на ново всички инсталации с ел.подписа на друг чист и нов уиндос 7 пак с експлорер 11 и Жаба 8 но забелязах че системата ми е 64 а тя е 32-бит. И всичко ми тръгна и Агенцията по вписвания и ПИБ само сайта за ел. на НАП ...до никъде върти върти и нищо. Май ме очаква безсънна нощт...
#29 | 13.11.2015, 22:49
Публикации: 962 / 103
Пробвайте и с браузер Mozilla Firefox.
#30 | 14.11.2015, 02:19
Публикации: 6 / 0
Пробвайте и с браузер Mozilla Firefox.
.....и това пробвах и пак нищо от тук. Определено не мога да влезна до нищо което е https tova "s" го има само за вход към е-услугите на НАП. Определено са резнали всякакъв достъп различен от този в бг. При Вас работят ли е-услуги на нап?
#31 | 14.11.2015, 13:07
Публикации: 6 / 0
Проблема при новата страница е че когато пусна линка https://inetdec.nra.bg/ само върти и подписа не реагира въобще не стига до него да го зарежда свети си зелено и нищо ...после минават 1-2 минути и излиза съобщението "Пресрочено време на връзката" "Сървърът inetdec.nra.bg просрочи зададеното време за връзка.
Страницата може да е временно недостъпна или твърде заета. Опитайте пак след малко."
В България този линк  https://inetdec.nra.bg/  работи ли ?
#32 | 14.11.2015, 13:24
Публикации: 962 / 103
Да, аз в момента го отварям нормално този линк. Както вече Ви писах, при мен имаше проблем с друга уеб страница преди известно време, не на НАП, същите съобщения ми излизаха, за които пишете и се оказа, че като вързах лаптопа си към друг интернет доставчик, проработи.
#33 | 19.11.2015, 13:17
Публикации: 6 / 0
Здравейте, проблема си го реших частично като се прибрах до България подадох ДДС в неделя за 2-3 минути и оставих подписите в България...От тук нищо не работи ...писах отново до НАП инфо център и нищо от умрял писмо ....Е НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА...
така, че това е за сега нищото и безхаберието си продължава ...ама на кой му пука че  НАП може да се ползва само от бг IP адреси. Какви са тези екстри и чужбини .... Само от БГ ...накрая като в Турция и фацето ще го затворят само за бг адреси..../ което май не е лошо/.
Благодаря за проявения интерес ...ако нещо се оправи ще ви пиша пак ...Но за сега е така не работи нищо извън България.
#34 | 19.11.2015, 13:36
Публикации: 11974 / 2191
" Но за сега е така не работи нищо извън България."

Дали да не се хванем за думата и да ни зарадва косвеното "признание", че все пак има нещо, което работи в България ?  :ok:

Иначе дано нещо се промени за Вас в добра посока. :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група