Данъчно третиране на търговия с домейн и ДДС

05.11.2014, 13:59 4456 3

05.11.2014, 13:59
Публикации: 34 / 1
Здравейте,

Фирма, която се занимава с електронна търговия закупува права върху домейни за една година с цел продажбата на тези домейни. Цената на тези права е под 100 лева на година. Фактурите са от страни в ЕС и извън (Азия).

1 , Признават ли се като текущ разход - тоест 602 / 401?
2 , Следва ли да се начислява ДДС на получените фактури извън ЕС? Мисля си за чл. 21 от ЗДДС.
3 , Следва ли да се начислява ДДС при продажба на тези домейни на клиенти в България, в ЕС и извън ЕС?
#1 | 05.11.2014, 16:02
Публикации: 311 / 37
Може ли да се счита, че попадат в определението на "Услуги, извършвани по електронен път" - &1, т.14 от ДР на ЗДДС ?
#2 | 06.11.2014, 10:29
Публикации: 34 / 1
Да може
#3 | 06.11.2014, 12:20
Публикации: 298 / 14
Здравейте,

Фирма, която се занимава с електронна търговия закупува права върху домейни за една година с цел продажбата на тези домейни. Цената на тези права е под 100 лева на година. Фактурите са от страни в ЕС и извън (Азия).

1 , Признават ли се като текущ разход - тоест 602 / 401?
2 , Следва ли да се начислява ДДС на получените фактури извън ЕС? Мисля си за чл. 21 от ЗДДС.
3 , Следва ли да се начислява ДДС при продажба на тези домейни на клиенти в България, в ЕС и извън ЕС?
Това са 20 различни случая.
Ако продаваш домейни в БГ, начисляващ ДДС.
АКо продаваш домейни на фирми е ЕС, те да си начислят ДДС-то, ако е на физически лица, ти плащаш тука.
Ако купуваш от GoDaddy и прочие компании с колонове регистрирани в ЕС, те би трябвало да ти махнат ДДС-то (ако ти имаш фирма регната по ДДС) и ти да си го платиш тука.
Това е което на мен ми идва на ум.
Аз домейните ги причислявам към онлайн услугите и дейностите.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група