ДОД ПРИ САМООСИГУРЯВАЩИ СЕ ЛИЦА

09.12.2014, 08:27 7340 2

09.12.2014, 08:27
Публикации: 35 / 0
Здравейте,
моля да ми разясните при самоосигуряващите се лица , кога внасямве ДОД, т.к сега в декември ще плащаме за октомври, но какво става за останалите два месеца-ноември и декември. Два пъти ли се подава декларация. Моля за помощ, т.к никак не ми е ясно.
#1 | 09.12.2014, 10:15
Публикации: 2027 / 254
Авансово удържане на данъка за доходи от трудови правоотношения Чл. 42. (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) (1) Авансовият данък за доходи от трудови правоотношения се определя от работодателя месечно на базата на месечна данъчна основа. (2) (Доп. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Месечната данъчна основа се определя, като облагаемият доход по чл. 24, начислен за съответния месец, се намалява с удържаните от работодателя задължителни осигурителни вноски, които са за сметка на физическото лице, по реда на Кодекса за социално осигуряване и Закона за здравното осигуряване или за задължително осигуряване в чужбина. Месечната данъчна основа на самоосигуряващи се лица за доходи от трудови правоотношения по § 1, т. 26, буква "и" от допълнителните разпоредби се определя, като облагаемият доход по чл. 24, начислен за съответния месец, се намалява с авансово внесените чрез дружеството осигурителни вноски, които самоосигуряващото се лице е задължено да прави за своя сметка по реда на Кодекса за социално осигуряване и Закона за здравното осигуряване.

Декларация образец № 6 се подава в съответната компетентна териториална дирекция на Националната агенция за приходите:

а) за данъка по чл. 42 ЗДДФЛ - в срок от 1-о до 25-о число на месеца, следващ месеца, през който данъкът е удържан или през който са направени частичните плащания в случаите по чл. 42, ал. 6 ЗДДФЛ;

#2 | 12.12.2014, 11:31
Публикации: 298 / 14
Ако питаш за това дето си мисля, последните 3 месеца не внасяш, и нещата се оправят с годишната данъчна декларация.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група