Инвойси без VAT номер ?

12.01.2015, 14:48 3605 2

12.01.2015, 14:48
Публикации: 825 / 178
Като се прибраха камионите в края на годината ми донесоха не малко фактури от испански автосервизи, в които нашите ТИР-ове са купували гуми, ремъци, масла, и др.
Гледам ги тия фактури - красиви, цветни, точно описани нещата, нооо - освен името, адреса и телефони на тия фирми, никъде няма вписани VAT номера. Интересно - в графата за нашите данни са вписали всичко, вкл. и VAT номера ни /N.I.F./ , но техните никъде не фигурират.
Някой да е имал такъв случай? Чудя се какво да правя - от една стана са платени с фирмени карти, от друга - не знам тия сервизи дали ще декларират тези продажби на части и услуги в EU-системата, а аз няма как насреща да ги кача?
Абеее.. ши.ана работа!  :blush:
#1 | 12.01.2015, 15:06
Публикации: 289 / 46
Ако питането ви е дали ще ги декларират като ВОД, те реално нямат ВОД, а класическа сделка в страната и е много вероятно да не са регистрирани по ДДС и затова да нямат ВАТ номер.
#2 | 12.01.2015, 15:49
Публикации: 825 / 178
Благодаря за включването!  :good:
Лошото е, че в 10 от тези фактури няма начислено ДДС, което може би се покрива с вашата теза, но на 3 бр. от тях има данъчна основа, ДДС и обща сума..
За вас майтап,  но за мен - истина. Няма и няма VAT номер във всички тия фактури. /Който не вярва - пращам копие/.

 :hmmm:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група