Командироване на работник в друго предприятие

20.02.2015, 14:39 2547 0

20.02.2015, 14:39
Публикации: 9 / 0
Здравейте,
      Моля за вашето мнение относно един казус, който ме притеснява. Става въпрос относно чл. 5, ал. 1 от НКС, която предвижда, че по изключение може да бъде командирован работник или служител от друго предприятие само при взаимно писмено съгласие между него, работодателя и командироващия. В тези случаи изплащането на командировъчните пари е за сметка на командироващия, ако не е уговорено друго. До тук добре, но от друга страна в КТ . С чл.107р,  КТ  регламентира, дейността на  предприятие, което осигурява временна работа, се уговаря, че работникът или служителят ще бъде изпратен за изпълнение на временна работа в предприятие ползвател под негово ръководство и контрол. Отгоре на всичко това е лицензионна дейност.По същество описаните и в НКЧ и в КТ членове са едни и същи. Въпросът ми е къде е разликата?

Предстои ми да командировам по чл.5 НКЧ работници в друга българска фирма, но в чужбина, срещу, която услуга ще ни бъде платено, т.е. ще има фактура, а работниците ще си получат командировъчни. Правилно ли постъпвам?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група