Непреригистрирано ЕООД и продажба на кола?

06.03.2015, 13:54 3326 3

06.03.2015, 13:54
Публикации: 425 / 4
Здравейте , фирма ЕООД , която не е пререгистрирана в ТР има като наличен актив бус , който управителят иска да продаде . Възможно ли е изобщо това след като фирмата не е пререгистрирана?
#1 | 06.03.2015, 14:04
Публикации: 332 / 38
Според мен варианта е ликвидация, за да се разпределят активите между съдружниците и след това продажба. Може да преминете през процедура на пререгистрация и ликвидация до 31.01.2017 :smile1:
#2 | 06.03.2015, 14:06
Публикации: 425 / 4
И аз това четох за ликвидация , значи без да се премине през ликвидация не може да се продаде актива.
#3 | 06.03.2015, 14:11
Публикации: 332 / 38
Не може. Дори и да съществува в правния мир това дружество неможе да извършва нищо. Дори и след 2017г ако не е пререгистрирано и ликвидирано се счита за заличено, но имушеството пак ще се разпределя между съдружниците с ликвидация по реда на чл.273, ал.2 от ТЗ  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група