Деклариране на дивидент

16.03.2015, 15:25 9318 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

16.03.2015, 15:25
Публикации: 46 / 0
Здравейте,
През м. ноември 2014г. са изплатени дивиденти и съответно внесен данък. Въпроса ми е трябва ли да се подава декларация или само справката по чл.73
#1 | 16.03.2015, 15:31
Публикации: 7233 / 1081
Декларация от фирмата е трябвало да се подаде до края на месеца, следващ тримесечието на вземането на решение.
ФЛ - получател на дивидента не подава ГДД или ако подава такава, не вписва получения дивидент.
Фирмата подава декларация по чл. 73 според годината на вземане на решение за разпределяне на дивидент.
Говорим за местно физическо лице, нали?
#2 | 16.03.2015, 15:32
Публикации: 6113 / 545
До 31.01.2015 г. е трябвало да се подаде декларация по чл.55. Подадена ли е?
Не се подава ГДД, а само справката - до 30.04.2015 год.
#3 | 16.03.2015, 15:36
Публикации: 7233 / 1081
До 31.01.2015 г. е трябвало да се подаде декларация по чл.55. Подадена ли е?
Не се подава ГДД, а само справката - до 30.04.2015 год.

Е, не е сигурно за срока на Д55 :))
Дивидента е платен през м.11.2014, но не е ясно кога е взето решението
#4 | 16.03.2015, 15:41
Публикации: 46 / 0
Декларация по чл.55 не е подадена, аз чл.73 е ясно и има време. Какви ще са последствията ако се подаде декларация с днешна дата. Решението за дивидентите е взето през ноември 2014
#5 | 16.03.2015, 15:57
Публикации: 7233 / 1081
Декларация по чл.55 не е подадена, аз чл.73 е ясно и има време. Какви ще са последствията ако се подаде декларация с днешна дата. Решението за дивидентите е взето през ноември 2014

ЗДДФЛ
Чл. 80. (1) Лице, което не подаде в срок данъчна декларация по този закон, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 500 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.
(2) Лице, което не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства в данъчна декларация, водещи до определяне на данъка в по-малък размер или до освобождаване от данък, се наказва с глоба или имуществена санкция в размер до 1000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.
(3) При повторно нарушение глобата или имуществената санкция по ал. 1 е в размер до 1000 лв., а по ал. 2 е в размер до 2000 лв., освен ако лицето не подлежи на по-тежко наказание.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове