Надвнесен данък по ГДД чл.50 СОЛ

19.03.2015, 10:17 6087 9

19.03.2015, 10:17
Публикации: 11967 / 2190
СОЛ има надвнесен ДДФЛ по ГДД чл.50. Виждам, че има клетка да се поиска възстановяване.Не виждам друга опция за този данък.
Означава ли това, че ако не се поиска възстановяване по презумпция се счита, че остава надвнесен и може да се приспада от бъдещи дължими данъци на лицето / примерно бъдещи авансови вноски за ДДФЛ / ?
#1 | 19.03.2015, 10:20
Публикации: 6679 / 661
Мисля, че така ще е - приспадане.
#2 | 19.03.2015, 10:30
Публикации: 128 / 26
Вече не знам какво означава....:) В декларацията по чл.92 нали пише ,че ако има надвнесени авансови вноски и не е посочена  банкова сметка се счита, че остават за погасяване на други данъчни задължения и като я подадох правя справка по ПИК - няма задължения за корпоративен данък тъй като е погасен от авансовите вноски, но има задължение за данък върху представителните. След два дена подавам СД по ДДС и там задължение за ДДС, а надвнесените вноски са някъде - незнам къде....Та ако данъка за възстановяване на СОЛ е по-голяма сумичка по-добре си я поискайте.
#3 | 19.03.2015, 10:37
Публикации: 11967 / 2190
Да , точно тази аналогия с чл.92 ми породи питането. И най-вероятно, както и sabinaP е писала , ще си поискам за възстановяване данъка.

Благодаря много за мненията.  :give_rose:
#4 | 19.03.2015, 12:22
Публикации: 332 / 38
Най-добре си поискайте сумата. На мен ми се получават такива неща при личен труд в различна фирма от тази през която се плащат осигуровките. В този случай данъка е удържан и внасян от фирмата и не съм сигурен дали надвнесената сума ще се прехвърли по партидата на ФЛ за да се приспадат бъдещи дан задължения.
Ако данъка е внесен от ФЛ по ЕГН със сигурност надвнесената сума ще остане висяща по партидата на ФЛ и с нея ще се прихванат бъдещи дан задължения.
#5 | 06.04.2019, 17:46
Публикации: 64 / 7
Колеги, виждам, че е коментирана темата преди и ми е интересно как завършиха нещата? Има ли някой опит, ако не си го поиска СОЛ в ЕООД надвнесения данък, какво става с него?
#6 | 07.04.2019, 12:32
Публикации: 308 / 41
Колеги, виждам, че е коментирана темата преди и ми е интересно как завършиха нещата? Има ли някой опит, ако не си го поиска СОЛ в ЕООД надвнесения данък, какво става с него?
     При мен стои като надвнесен данък от две години. Данъкът е авансов, внесен през фирма, но се вижда по партидата на СОЛ. Тази година при годишно изравняване се получи данък за довнасяне, като очаквах да се прихване автоматично. Да ама не.
Сега съм подала искане за прихващане и още чакам.
Иначе срокът, в който може да се поиска е 5 години.
#7 | 07.04.2019, 14:23
Публикации: 64 / 7
     При мен стои като надвнесен данък от две години. Данъкът е авансов, внесен през фирма, но се вижда по партидата на СОЛ. Тази година при годишно изравняване се получи данък за довнасяне, като очаквах да се прихване автоматично. Да ама не.
Сега съм подала искане за прихващане и още чакам.
Иначе срокът, в който може да се поиска е 5 години.
В коя точно справка се вижда? Питам, защото след като подадох преди два дни ГДД чл.50 прегледах данните и никъде не фигурираше при СОЛа. Може би след 30ти ще излезне
#8 | 07.04.2019, 17:25
Публикации: 308 / 41
В справка за задълженията и плащанията за съответната година на подаване декларация по чл.50 и след това в графа погасяване отваряш друга справка. Там се вижда данъка за възстановяване.
#9 | 08.04.2019, 09:22
Публикации: 64 / 7
Благодаря много за инфото и ако може да пишете после какво е станало с молбата за прихващане на надвнесения данък.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група