Използване на платена отпуска след две години майчинство

23.03.2015, 14:16 4622 4

23.03.2015, 14:16
Публикации: 7 / 0
Здравейте,
Имам няколко въпроса свързани с връщането на работа след ползване на двугодишно майчинство. На част от въпросите успях да намеря отговор във форума, но на тези не успях:
- Трябва ли да попълвам някакви докумени за това, че се връщам на работа след изтичането на втората година?
- Трябва ли работодателя да уведоми НОИ в някакъв срок, за това, че се връщам на работа?
- Имам натрупана отпуска, която искам да ползвам веднага след като изтече втората година:
  *Трябва ли да се върна на работа за определен период или мога директно да си пусна и използвам отпуската?
  *Колко дни преди ползването на отпуската трябва да си подам молбата за нея?
  *Работодателят има ли право да ми откаже ползването на отпуската?
  *Може ли да ми я изплати и да не ми разреши да я ползвам?

Предварително Ви благодаря за отговорите!

#1 | 23.03.2015, 14:19
Публикации: 5497 / 371
1. Не
2. Не
3. Може веднага да излезете в отпуск
4. Седмица
5. да, може и да не Ви разреши
8. Не, не може да се изплаща
#2 | 23.03.2015, 14:22
Публикации: 7 / 0
Много благодаря за бързите отговори!
Хубав ден!
#3 | 23.03.2015, 21:36
Публикации: 15 / 0
 здравейте имам един казус за питане моля помогнете на моята позната, доста се порових в нета но неможах да намеря отговор на въпросите.... предварително ви благодаря  :good: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: ще чакам вашите отговори...

майка на 2 деца ,второто от които се ражда по време на майчинството й с първото дете. след навършване на на 2 години на второто понеже не могат да я вземат на работа обратно, решава да ползва неплатен отпуск и за двете т.е още една година докато второто дете навърши 3г. през декември 2014г. сега е с молба за напускане. Има ли право на платен отпуск за 2011, 2012, 2013 година, докато е била по бременност и майчинство за двете деца?????
#4 | 24.03.2015, 09:50
Публикации: 5497 / 371
 здравейте имам един казус за питане моля помогнете на моята позната, доста се порових в нета но неможах да намеря отговор на въпросите.... предварително ви благодаря  :good: :smile1: :smile1: :smile1: :smile1: ще чакам вашите отговори...

майка на 2 деца ,второто от които се ражда по време на майчинството й с първото дете. след навършване на на 2 години на второто понеже не могат да я вземат на работа обратно, решава да ползва неплатен отпуск и за двете т.е още една година докато второто дете навърши 3г. през декември 2014г. сега е с молба за напускане. Има ли право на платен отпуск за 2011, 2012, 2013 година, докато е била по бременност и майчинство за двете деца?????

Да, има право на платен отпуск до датата на освобождаване!
т.е. за всички, години, за които не е ползвала отпуск, независимо, че е била в майчинство и в неплатен за дете до 8 години
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група