Има ли ликвидационен дял при напускане на съдружник

17.04.2015, 19:13 12486 22
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

#20 | 17.04.2015, 19:13
Публикации: 6314 / 1026
Защо да не сте разбрали? Напротив!
Дори сте намерили отговор на уважаемия Иван Дочев, в който той казва точно това: "След като дяловете се продават по номиналната им стойност, няма реализиран доход по чл. 38, ал. 4 от ЗДДФЛ, независимо от състоянието на собствения капитал на дружеството."
#21 | 17.04.2015, 19:23
Публикации: 9517 / 1616
Значи
 - ако прекратява участието си в дружеството си по някой от случаите по чл.125 - данъчното облагане е по чл.38 и данъка е 5%
- ако прехвърля дяловете си по чл.129 ТЗ - облагането е по чл.33 ЗДДФЛ, т.е. ставката е 10%



http://balans.bg/1424-schetovodni-i-danychni-efekti-ot-napuskane-na-sydrujnik-v-ood/
#22 | 17.04.2015, 21:00
Публикации: 118 / 0
Благодаря ви за отговорите и търпението  :smile1:
 разграничих двата случая най сетне  :smile1: Но и в двата случая продажната цена се свежда до едно и също горе долу и това ме обърка
още веднъж благодаря, пожелавам ви хубав уикенд!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове