Закрила по чл.333 от КТ

03.06.2015, 22:13 4477 3

03.06.2015, 22:13
Публикации: 76 / 0
 След дисциплинарно уволнение съм възстановена на предишната си работа от 01.06.2015 год. Работодателя разпореди приемане-предаване между мен и замесничката ми със заповед и срок до 05.06.2015 год., но веднага след това й разреши ползването на платен отпуск..От 01.06.2015 год. стоя в някоя стая при колеги , защото не ме пускат в офиса ми , тъй-като я няма заместничката ми и не съм приела документацията. Днес ми поискаха устно , а мисля ,че трябва да е писмено , информация ползвам ли закрила по чл.333 .  Приема ли се, че съм възстановена на предишната си длъжност ? И могат ли да съкратят бройката ми като се има предвид , че съм единствен касиер-счетоводител в предприятието?
#1 | 04.06.2015, 07:54
Публикации: 11960 / 2182
#2 | 04.06.2015, 19:58
Публикации: 76 / 0
 Благодаря за отговора!..Но преди да пиша съм изчела и това..но не даде отговор на въпросите ми..Звънях и на гоещия телефон в МТСП-то , но оттам ми казаха да се обърна към адвокат..
#3 | 04.06.2015, 22:31
Публикации: 11960 / 2182
 Приема ли се, че съм възстановена на предишната си длъжност ? И могат ли да съкратят бройката ми като се има предвид , че съм единствен касиер-счетоводител в предприятието?


http://www.trudipravo.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=318:etp06&catid=38:epitru&Itemid=157

от линка :
" 3. Работодателят е длъжен да впише в трудовата книжка на работника или служителя факта на възстановяването на предишната работа. Това става, като:
3.1. с червен химикал, с две кръстосани линии, се зачерква основанието, датата на уволнението и правоъгълният печат, в който е вписан трудовият стаж до момента на отмененото уволнение;
3.2. с червен химикал се записва и основанието, на което се прави зачеркването;
3.3. вписва се датата, на която работникът или служителят се е явил, за да заеме длъжността. Това вписване се прави на първото свободно място на дясната страница на трудовата книжка."

По принцип за съкращаването на бройката няма еднозначен отговор - важното е дали имат нужда или не от тази позиция в щатното разписание.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група