ДДС при транспорт на стоки в ЕС

27.06.2015, 09:16 2497 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.06.2015, 09:16
Публикации: 12 / 0
Купувач съм на стоки от държава членка на ЕС. Транспортът на стоките се осъществява от друга фирма, данъчно задължена в същата държава членка, от която тръгват стоките.
Имам фактура за транспорта. Следва ли да се облагам с ДДС за услугата по транспорта?
#1 | 27.06.2015, 21:14
Публикации: 6317 / 1026
Да, следва да самоначислите данък с протокол по чл. 117.
#2 | 30.06.2015, 18:33
Публикации: 12 / 0
Благодаря за отговора!
Това ДДС имам право да приспадна като данъчен кредит нали така? В коя колона на дневник продажби би следвало да се посочи?
#3 | 30.06.2015, 20:08
Публикации: 6317 / 1026
Колона 14 :smile1:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове