ВОП Услуга и авансово плащане

01.07.2015, 21:33 3648 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.07.2015, 21:33
Публикации: 39 / 0
Здравейте! Бихте ли ме посъветвали какво да правя в следната ситуация?
Шефа ще участва в търговско изложение в Унгария.Получихме ф-ра за участие в панаира с авансово плащане и платихме по банков път.Въпросът ми е следва ли да създам Протокол по чл.117 по ф-рата и да я включа в Дневниците? Мястото на изпълнение на посочената услуга е Унгария. Благодаря Ви предварително!!!
#1 | 02.07.2015, 11:42
Публикации: 2 / 0
Да!
Мястото на изпълнение е в Б-я. Това е услуга на данъчно задължено лице.
Вие не сте си купили билети само , а сте участвали- не попадате в изключенията.
Вижте пак ЗДДС - услугите, тука няма ВОП.
#2 | 02.07.2015, 12:43
Публикации: 6317 / 1026
Вижте във форума. Вече беше подробно разискван въпросът.
Понякога човек трябва да отиде в търсачката :smile1:
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,9469.msg55497.html#msg55497
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове