Право на записване в Бюрото по труда след изтичане на втората година от майчинст

18.08.2015, 16:20 5186 7

18.08.2015, 16:20
Публикации: 3 / 0
Здравейте на всички във форума!

Моля да ми кажете дали имам право да се запиша в Бюрото по труда след изтичане на отпуската ми за отглеждане на дете до две годишна възраст, като ми се прекрати трудовият договор от работодателя веднага след връщането ми на работа? Отпуската ми изтича на 28.09.2015г!

Ако имам право да се запиша, какъв би бил периода на ползване на борсата след като съм ползвала вече веднъж преди да започна работа по настоящият си трудов договор?

Благодаря Ви предварително и дано въпросът не е много объркващ.....!
#1 | 18.08.2015, 16:30
Публикации: 5497 / 371
Имате право да се запишете на борсата!
Периодът на обезщетение ще зависи как ще сте освободена от настоящия работодател и дали последните 3 години сте ползвала обезщетение от Бюрото по труда
#2 | 18.08.2015, 17:08
Публикации: 3 / 0
Здравейте на всички във форума!

Моля да ми кажете дали имам право да се запиша в Бюрото по труда след изтичане на отпуската ми за отглеждане на дете до две годишна възраст, като ми се прекрати трудовият договор от работодателя веднага след връщането ми на работа? Отпуската ми изтича на 28.09.2015г!

Ако имам право да се запиша, какъв би бил периода на ползване на борсата след като съм ползвала вече веднъж преди да започна работа по настоящият си трудов договор?

Благодаря Ви предварително и дано въпросът не е много объркващ.....!
Здравейте на всички във форума!

Моля да ми кажете дали имам право да се запиша в Бюрото по труда след изтичане на отпуската ми за отглеждане на дете до две годишна възраст, като ми се прекрати трудовият договор от работодателя веднага след връщането ми на работа? Отпуската ми изтича на 28.09.2015г!

Ако имам право да се запиша, какъв би бил периода на ползване на борсата след като съм ползвала вече веднъж преди да започна работа по настоящият си трудов договор?

Благодаря Ви предварително и дано въпросът не е много объркващ.....!
Имате право да се запишете на борсата!
Периодът на обезщетение ще зависи как ще сте освободена от настоящия работодател и дали последните 3 години сте ползвала обезщетение от Бюрото по труда
Благодаря ви за бързият отговор!
Да, ползвала съм през последните три години борса!
Това означава ли, че мога само да се запиша, но няма да ползвам обезщетение?
Благодаря...!
#3 | 18.08.2015, 17:17
Публикации: 962 / 103
Щом не са минали 3 години, ще имате право на 4 месеца по 7,20 лева на работен ден. Имайте предвид, че 3-те години се броят от първия ден, от който сте получавали обезщетение за безработица, а не от последния, така че сметнете добре дали вече не са изтекли.
#4 | 18.08.2015, 19:10
Публикации: 3 / 0
Много Ви благодаря.... :smile1:
#5 | 11.02.2016, 11:56
Публикации: 3 / 0
Здравейте. Имам нужда от съвет. Аз съм по майчинство вече четвърта година, т.к. имам 2 деца с разлика 1 г и 10 мес. През май 2016 г. изтича втората година от второто ми майчинство. Въпросите ми са:
Имам ли право на 80 дни пл. отпуск или изплащане на този отпуск, ако напусна работа?
Притеснява ме ако шефът да ми разреши да си ползвам отпуската, но ме преназначи на МРЗ.
Т.к. детето ми ще тръгне на детска градина чак септември, мога ли да помоля шефът ми да ме съкрати, да отида на борсата за 9 месеца и какво ще бъде обещетението ми от борсата, при положение че последните 4 години съм била в отпуск по майчинство. Две от годините съм взимала 90% от брутото и две съм била на МРЗ.
Брутото преди майчинството ми е 1000 лв. Стажът ми е 13 г.
Мога ли да ползвам третата година за отглеждане на дете, която е без обещетения. И каква е процедурата за да я ползвам?
Благодаря предварително.
#6 | 11.02.2016, 14:17
Публикации: 5497 / 371
1. Работодателят Ви може да Ви съкрати само с разрешение на Инспекция по труда /а те не дават такива разрешения/.  Варианта е да напуснете по Ваше желание.
2. Борса - 4 месеца по 7.20 лв. на работен ден, ако сте напуснали по Ваше желание
3. Може да ползвате неплатен за гледане на дете до 8 години. Трябва поне 10 дни преди датата да пуснете заявление. т.е. да отидете до офиса на фирмата.
#7 | 11.02.2016, 15:20
Публикации: 9299 / 1558
Е, има и други варианти за прекратяване на ТД с малко по-благоприятно обезщетение. :-)  За целта работодателят трябва да е сговорчив и да отработите някой-друг ден.
Колкото до преназначаването на МРЗ - никаква промяна на ТД, освен увеличение на заплатата, не може да стане без Ваше съгласие.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група