Застраховка

25.11.2011, 13:10 5169 3

25.11.2011, 13:10
Pdgdne
Здравейте,
моля за помощ относно данъчното облагане на сума, която фирма получава при обратно откупуване на фирмена полица "Живот". Срока не е спазен, а по време на действие на полицата сумите не са облагани в размер на 60 лв. на човек. Сега фирмата си е върнала някаква сума, но не самите физически лица. Застрахователя е превел в сметката сумата, без облагане. Явно трябва да я обложа с 10% корпоративен данък, но технологично и времево се чудя как? В годишната декларация ли се включва? В общия финансов резултат ли? Или касае преобразуване на резултата? Благодаря предварително!
#1 | 25.11.2011, 13:18
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
От това, което написа, ако съм го разбрала правилно: "Сега фирмата си е върнала някаква сума, но не самите физически лица. Застрахователя е превел в сметката сумата, без облагане." ми прилича на осчетоводяване на приход, така че тази сума, така или иначе ще влезе в данъчната основа за облагане с данък. Например: Дебит Банка / Кредит Приход
#2 | 25.11.2011, 13:23
Pdgdne
Благодаря за съвета. И аз мисля да го посоча в други финансови приходи! Успешен ден!
#3 | 01.12.2011, 13:44
Публикации: 140 / 3
За групова застраховка Живот от фирма в полза на работниците във фирмата за срок примерно 1 или 2 години ли става въпрос. И  как така срока не е спазен. Кой срок.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група