Фактури преди регистрация по ЗДДС.

11.09.2015, 14:33 3188 1

11.09.2015, 14:33
Публикации: 394 / 9
Здравейте, регистрирахме фирма по ЗДДС от 29.07. Сега ми представят фактури -данъчни и опростени от преди тази дата, които съответно не сме и представили в НАП при регистрацията. Трябва ли изобщо да ги посочвам тези фактури в СД за м.август?
#1 | 11.09.2015, 14:52
Публикации: 6403 / 1130
Не е необходимо да включвате в СД за текущ период фактури от предходни периоди, ако по тях нямате право на данъчен кредит, а случаят е точно такъв, защото отпреди регистрацията право на ДК имате само за фактурите за активи по смисъла на закона за счетоводството, включени в описа по чл.74 в срока по чл. 75, ал. 3
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група