Вноски по чл. 134 - декларират ли се в Приложение №4 към ГДД

15.10.2015, 10:59 4993 5
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

15.10.2015, 10:59
Публикации: 8 / 0
Здравейте, имам още едно двоумение във връзка с попълването на Приложение №4 към ГДД. Дали допълнителните вноски по чл. 134 от ТЗ се считат за сделки между свързани лица - съдружниците и дружеството, и дали са обект на деклариране в Приложението. Поставям тези въпроси, защото в Указанието на Министъра на финансите от март 2014г. е казано, че не подлежат на деклариране вноските в капитала, вкл. при учредяване на дружеството, а допълнителните вноски по чл. 134 не са вноски в капитала. Реално те представляват, макар и императивно постановен, вид временен заем на средства от съдружниците. Моля за помощ и предварително благодаря!
#1 | 15.10.2015, 11:07
Публикации: 9408 / 1603
Декларират се - тези вноски не са вноски " в капитала ".  :smile1:

http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,12577.0.html
#2 | 15.10.2015, 11:14
Публикации: 8 / 0
Много благодаря и аз го разбирам така, именно заради това питам.
Хубав ден!
#3 | 15.10.2015, 11:24
Публикации: 8 / 0
Впрочем, възниква още един въпрос, за който бих се радвала да имам потвърждението Ви. От указанието разбирам, че следва да попълня не общия размер на вноските по чл. 134, а само онзи, който е внесен през 2015 год?
Освен това, ако внесените допълнителни вноски през предходните години не са били декларирани, дали тогава не е правилно да се посочи целият натрупал се обем на вноски по чл. 134?
#4 | 15.10.2015, 11:33
Публикации: 9408 / 1603
От текста към Приложение 4 :

" Това приложение е част от Годишната данъчна декларация по чл. 92 от ЗКПО.  Приложението се попълва и подава от данъчно задължените лица, които през съответната година: а) са извършили сделки със свързани лица или с лица от юрисдикции с преференциален данъчен режим или са страна по търговски и финансови взаимоотношения с такива лица; б) са извършили  скрито разпределение на печалбата."

Смятам, че следва да посочите само тези суми, които се отнасят за 2015 / без корекции съответно за стари години / .
#5 | 15.10.2015, 12:29
Публикации: 8 / 0
Благодаря, така ще постъпя.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове