Приложение: Молба за напускане по взаимно съгласие и предизвестие от служител

16.10.2015, 16:08 42291 6

16.10.2015, 16:08
Публикации: 549 / 224
Администратор на сайта
Настоящото приложение издава от страна на служителя:
  • молба/предложение за прекратяване на трудов договор по взаимно съгласие и
  • предизвестие за прекратяване на трудов договор от страна на работника/служителя

www.kik-info.com/dokumenti/molba-za-napuskane-po-vzaimno-saglasie.php

Важно: Тук коментираме само това приложение. За въпроси, касаещи конкретни казуси по трудово право, социално и данъчно облагане, моля ползвайте съответните раздели на форума. Мнения, които не са свързани с темата ще бъдат изтривани или премествани.
#1 | 17.10.2015, 00:35
Публикации: 4366 / 719
Благодаря за новата бланка!

Бележка: Полето "На вниманието на г-н/г-жа" - ако се попълни име и фамилия става добре - например, "На вниманието на г-н Иван Иванов". Но ако се пъпълни длъжност, например управител, директор става "На вниманието на г-н управител", където това "г-н" малко ме смущава, а и "управител" вероятно трябва да е "управителя".

Мислех си дали не е възможно да има ред за името и ред за длъжността, така ще стане:
На вниманието на г-н Иван Иванов
Управител
 
Но пък ако не се знае името първият ред ще увисне... та не знам дали е добро предложението :)
#2 | 17.10.2015, 08:37
Публикации: 9297 / 1557
След като се предлага и прекратяване на ТД с предизвестие, редно е да се посочи дали предизвестието ще бъде отработено или не. Някак си не е логично да има предизвестие и веднага са се иска оформяне на трудовата книжка. Няма ли да е по-добре, ако текста е:
С прекратяването на договора, моля, да оформите трудовата ми книжка и необходимите документи...
Или: Моля, да оформите трудовата ми книжка и необходимите документи, предвидени в законодателството и да ми ги предадете в последния работен ден.
#3 | 17.10.2015, 11:32
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
bobo, при името на управителя, г-н/г-жа и длъжност, ще допълним длъжност и да се попълват отделно и ще намерим удачно решение, ако не е попълнето името да стои само длъжността с правилното членуване в самата молба.

ХХХХХ, ще това допълним изречението с първия предложен от Вас вариант.

Благодаря ви за включванията. :)
#4 | 19.10.2015, 10:27
Публикации: 2966 / 392
Аз бих го прекръстила на предложение и съответно бих променила текста в съотвествие. Работникът не е в положение на молител в крайна сметка :)
#5 | 19.10.2015, 18:15
Публикации: 2 / 0
Здравейте, предлагам само да се допълни основанието, вместо чл.325, т.1, да стане чл.325, ал.1, т.1.
#6 | 20.10.2015, 01:18
Публикации: 1959 / 1614
Администратор на сайта
Семантиката е важна. Когато човек искат да му уважат желанието да напускане без да си отработи предизвестието по договор е по-удачно да напише молба. Така или иначе пуска и предизвестие за напускане с нея.  :) Но може и предложение, разбира се.

Ще допълним основанието чл. 325, ал. 1, т. 1.

Благодаря ви за включванията.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група