Питане за фактури

27.10.2015, 02:51 2621 1

27.10.2015, 02:51
Публикации: 1 / 0
Здравейте.
Проблема ми е следния. Майка ми се занимава от известно време с изработка в домашни условия на арт бижута. Оставя ги в няколко магазина, на консигнация. От магазините естествено започнаха да искат фактури за продадените от тях неща. Проблема е че майка ми е пенсионер по болест, няма фирма и т.н. Питането ми е има ли начин да се издават документи ( фактури ) на тези магазини, без да е необходимо да се регистрира фирма и т.н., защото "оборота" от цялата тази история е такъв че ако трябва да се прави фирма, то целия оборот ( не говорим даже за печалбата ) ще отиде за поддържането на тази фирма под формата на касов апарат, счетоводство, осигуровки и т.н. Не е проблем да се плати някакъв данък на въпросните пари ( оборото-печалба ), ама цяла фирма за 15-20 фактури от по 150-200 лева на година просто е безумно.
Ще се радвам ако някой може да ме светне дали има начин да стане историята без тези излишни според мен неща :)
#1 | 27.10.2015, 07:56
Публикации: 9299 / 1558
Възможни са два варианта - граждански договор или регистрация на свободна професия. Първото няма да се хареса на фирмите, които купуват бижутата. За втория ще са необходими някои регистрации и някаква отчетност, но не е задължителен касов апарат. Осигуровките могат да са само 33,20 на месец и то само за месеците, през които има работа. Колкото и да бягате от счетоводител, добре е да се свържете с такъв поне в началото. Той ще Ви обясни подробно и съобразно дейността и доходите кога, как и какво точно да правите, че да минимизирате вноските в бюджета. После и сама можете да се справите.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група