Ел.адрес на НОИ?

13.01.2016, 16:52 3974 3

13.01.2016, 16:52
Публикации: 1231 / 73
Знаете ли ел. адрес на НОИ, на който да задам въпрос? Тъй като на зададения въпрос от НАП ми отговориха, че не били компетентни, да питам и тези от НОИ.
Лично питах няколко инспектора от НОИ, когато съм ходила за заверки на ос.книжки-всеки вдига рамене.
И тук май го споменах въпроса-Българско ФЛ, назначено по ТД в Лондонска фирма,но от там нищо не му удържат-нито данък, нито осигуровки. Плащат брутната заплата в българска сметка, без удръжки и той тук да си плаща.
Та въпросите ми към НАП бяха като какви ги възприемат тук тези доходи и как лицето да се осигурява. Отговориха, че тези доходи са си от Трудово правоотношение, на за осигуряването не били компетентни.
Аз съм го регистрирала като самоосигуряващо и внася авансово и мисля да си доизравни и да довнесе осигуровките, ама дали е така?
И на какво основание е СОЛ?
#1 | 13.01.2016, 17:02
Публикации: 962 / 103
Според мен на  noi@nssi.bg или на съответното териториално поделение от списъка.
http://www.nssi.bg/aboutbg/contacts
#2 | 13.01.2016, 17:30
Публикации: 144 / 13
Имай предвид, че годишен доход от близо 8000 паунда във Великобритания е изобщо необлагаем /нито с данъци нито с осигуровки, само 4 паунда застраховка от работодателя/. Така, че твърде вероятно е човекът да е в тия диапазони и да не трябва да плаща нищо нито тук, нито там. Виж първо в английски калкулатор на данъци дължи ли се изобщо нещо и не храни илюзии че от НОИ ще отговорят нещо смислено.
#3 | 13.01.2016, 17:43
Публикации: 1231 / 73
Да, обаче лицето е местно за България-живее и работи в България. И от НАП ми отговориха ,че трябва да се облага тук по Българското законодателство, независимо ,че договорът е с фирма от Великобритания.
Честно казано, изобщо не знам как ще му попълвам ГДД.
1.Доходи от Великобритания за услуги ,направени от лицето като св.професия
2.Доходи от ТД от Лондонска фирма за 3 месеца-живял и работил там и там са му удържани и осигуровки и данък.
3.Доходи от ТД от Лондонска фирма ,обаче вече живее и работи в България и нищо не му удържат
4.Освен това в ТД има клауза, му дават 10 бр. акции на фирмата, обаче никъде не пише на каква стойност са и фирмата не е на борсата.
5.Доходи от авторски възнаграждения от Лондонско издателство
6.Начислена му е лихва по банкова сметка в Лондон
Изобщо не знам ,пък и той не знае и работодателят му също не знаел какви документи трябва да ми представи за Трудовия си договор в Лондон. :hmmm:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група