Договор за наем

05.12.2011, 12:44 9566 5

05.12.2011, 12:44
Публикации: 60 / 3
Здравейте!
Става въпрос за договор за наем, който е сключен между физическо лице (Наемодател) и Юридическо лице (Наемател). През годината обекта наемател, се сменя с друго юридическо лице ... собственикът на фирмата е същото физическо лице, но си създава нова фирма и започва да работи с нея. Въпросът ми е, може ли да се сключи само анекс към първият договор за наем, че наемател ще бъде новата фирма, или трябва задължително да се сключи нов Договор за наем на недвижим имот. Питанката ми възниква, защото наемодателя не иска да подписва нов договор (по необясними за мен причини, тъй като новият договор не би се различавал по нищо със старият ама ... )
Ще съм благодарна за всички мнения
#1 | 05.12.2011, 12:46
Публикации: 3145 / 253
Според мен трябва да имате нов договор, а не анекс. Анекс се прави при съществуващ вече договор, а вие нямате такъв. Договора на предният наемател Вас не ви интересува.
#2 | 05.12.2011, 12:51
Публикации: 60 / 3
Дааа и аз съм на това мнение ... но тоя наемодател защо се дърпа за нов договор, не мога да разбера и се чудех евентуално, да напиша нов договор между двете фирми, че първата преотдава обекта
Благодаря!
#3 | 05.12.2011, 12:55
Публикации: 3145 / 253
Изчакайте мнението и на други колеги, и тогава решете, какво ще правите. :)
#4 | 05.12.2011, 13:55
Публикации: 530 / 19
Вижте дали това ви върши работа.
ЗЗД

Чл. 234. Ако не е уговорено противното, наемателят може да пренаеме части от наетата вещ без съгласието на наемодателя. Но и в този случай той не се освобождава от задълженията си по договора за наем.

Относно ползуването от имота пренаемателят не може да има повече права от наемателя.

Пренаемателят е задължен спрямо наемодателя само за наема, който той дължи при завеждане на иска, без да може да противопостави плащанията, които е направил преждевременно.

#5 | 05.12.2011, 15:10
Публикации: 60 / 3
БЛАГОДАРЯ ВИ!  :thumbup:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група