Майчинство и трудов стаж от Чужбина във Бг

29.01.2016, 13:29 9588 8

29.01.2016, 13:29
Публикации: 2 / 0
Здравейте ! Искам да попитам относно майчинството , стажа от чужбина признава ли се ? И ако- да , то тогава какви документи ми трябват за да ми се отпусне майчинство във България ?
Другия въпрос е , ще има ли проблем ако родя във чужбина и два месеца след това се прибера и подам документи за майчинство ?
И трети последен въпрос , по скоро ситуация .. Знам че се гледат последните две години назад , за да се изчисли майчинството . Очаквам дете през май , то тогава ще ми се търси стаж от април 2014 . Април и май ,юни и юли съм била на борсата . След това Август и септември съм работила във Бг на минималната 340 лв , от октомври 2014 до октомври 2015 съм със не прекъснат стаж , както трудовото ми възнаграждение е максимума във Бг 2600 , от октомври до сега съм
на социални , бях дискриминирана от старата ми работа както разбраха че съм бременна . На Jobs Beneffit съм , както продължавам да си търся работа . И да се върна към въпроса , във този случай имам ли право на майчинство , във какъв размер ще бъде ( горе-доло) и какво документи на мен и детето ( при евентуално раждане във чужбина) ще са ми нужни ! има ли срок във който трябва да подам документите за майчинство след раждането на дете ! Благодаря ви !
#1 | 29.01.2016, 13:39
Публикации: 9299 / 1558
е разбрах какво общо има стажът в чужбина? Сега в чужбина ли работите? Или "от октомври до сега съм на социални", т.е. - без работа?
Само едно мога да Ви отговоря: за да получавате майчинство, в денят преди 45-дневния болничен /или болничните преди 45-дневния/ трябва да сте работила на трудов договор.
#2 | 29.01.2016, 13:45
Публикации: 2 / 0
От октомври до сега съм на социални , т.е. както съм написала - без работа . За стажа исках да попитам дали се признава във България и какви документи ще ми трябват . Благодаря Ви а включването !
#3 | 12.02.2020, 13:10
Публикации: 2 / 2
Здравейте!

В момента работя в Англия прибирам се в средата на Март месец и се интересувам, дали в България ще ми признаят стажа от  Англия, за да ползвам майчински от месец септември? Какви документи освен U1, P45 ще са ми необходими, за да ми признаят стажът за 2 години назад и да мога да ползвам майчински?

Ще се радвам, ако някои вече е преминал през това да съдейства със съвет!

Благодаря Ви предварително!
#4 | 23.03.2020, 21:45
Публикации: 2 / 0
Здравейте! Ще Ви е нужен S041/ формуляр Е104.Аз лично подадох молба в НОИ и там си го искаха по служебен път.Срока за получаване на документа е 6 месеца  :good:
#5 | 23.03.2020, 22:39
Публикации: 175 / 26
От Англия си извадете формуляр U1 и с него ще си прехвърлите осигуряването тук.
#6 | 24.03.2020, 09:56
Публикации: 2 / 0
От Англия си извадете формуляр U1 и с него ще си прехвърлите осигуряването тук.

Ако е за майчинство не е достатъчен У1 :)  :smile1:
#7 | 15.08.2020, 02:00
Публикации: 1 / 0
эдравейте, доколкото раэбрах може да се иэисква стажа от чужбина и може да се вэеме майчинство в България. Въпроса ми е минимално майчинство или на баэа дохода от чужбина се иэчислява.Благодаря
#8 | 19.04.2021, 14:08
Публикации: 1 / 0
Здравейте! Ще Ви е нужен S041/ формуляр Е104.Аз лично подадох молба в НОИ и там си го искаха по служебен път.Срока за получаване на документа е 6 месеца  :good:

Привет Ани :)
Ние имаме сходен с твоя случай
Би ли ме насочила къде точно се подава тази молба ?
И има ли някакво развитие по твоя казус, успяха ли НОИ да получат документа по служебен път?

Благодаря ти предварително!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група