Пропусната фактура за продажба

22.03.2016, 10:08 3559 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

22.03.2016, 10:08
Публикации: 149 / 2
Здравейте, установихме, че имаме пропусната фактура за продажба за м.02.2016, и пуснахме заявление за корекция на ДДС за 02.2016г. по чл.126,ал.3, т.3, както ни казаха от нап на 16.03.2016г. Сега ми се обади друга служителка и ми каза, че трябва да си я включим в месец март, а не да правим корекция за февруари. Ако е така ще имаме ли санкция. Тя не беше сигурна.
#1 | 22.03.2016, 10:12
Публикации: 6063 / 536
А тази продажба включена ли е в месечния отчет на касовия апарат?
#2 | 22.03.2016, 11:02
Публикации: 186 / 19
Аз също бих я включила в месец март :) на основание чл.126(3) т.1
#3 | 22.03.2016, 11:25
Публикации: 6317 / 1026
Пропусната фактура се включва в месеца, в който е открит пропуска.
от личната ми практика - не съм имала санкции за подобен пропуск.
По закон тези санкции бяха значително намалени с последните изменения на ЗДДС, което значи, че прилагането им не е сред приоритетите на администрацията :smile1:
#4 | 22.03.2016, 15:33
Публикации: 149 / 2
Благодаря ви  :good:
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове