Справка по чл. 73 от ЗДДФЛ за изкупуване на непреработена продукция

30.03.2016, 16:09 2571 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

30.03.2016, 16:09
Публикации: 10 / 0
Здравейте,
през месец 11 и 12. 2015г. имам договори за изкупуване на селскостопанска продукция (билки, семена и др.) за сумата 9 500 лв. Парите са платени по банкова сметка на лицето, както следва: 4000 лв. през м.12.2015г. , а останалите 5500 лв. през месец 02.2016г.  И сега съм в дилема в справката по чл. 73 от ЗДДФЛ какво да посоча, само доходите изплатени през 2015г. или да се позова на това, че имам договор и реално стоката е пристигнала при мен (т.е. правата върху стоката са прехвърлени) и в справката по чл. 73 да посоча цялата стойност на договора? Кое е правилното според вас?
#1 | 30.03.2016, 16:10
Публикации: 6333 / 582
Разбира се, че само сумата, която е платена през 2015 година.
#2 | 30.03.2016, 16:12
Публикации: 1554 / 171
Справката е за изплатените доходи, съгласно чл.73 от ЗДДФЛ.
#3 | 30.03.2016, 16:16
Публикации: 10 / 0
А това, че имам договор и аз съм собственик на стоката, независимо, че още не съм я платил?
#4 | 12.04.2016, 03:28
Публикации: 297 / 49
А това, че имам договор и аз съм собственик на стоката, независимо, че още не съм я платил?

ЗДДФЛ

Придобиване на доходи
Чл. 11. (1) Ако не е предвидено друго в този закон, доходът се смята за придобит на датата на:
1. плащането - при плащане в брой;
2. заверяването на сметката на получателя на дохода или получаването на чека - при безналично плащане;
3. получаването на престацията - за непаричен доход.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група