Неизползван самолетен билет

27.05.2016, 09:52 2288 2

27.05.2016, 09:52
Публикации: 104 / 14
Здравейте,

До сега не ми се беше случвало и въобще не се бях замислял, но ...
Купуваме самолетни билети за командировка на трима служители. 2 седмици преди полета един от колегите се разболява и не може да пътува. Съответно от авиокомпанията отказват да ни върнат парите за неговия билет и пием една студена вода, ще ни възстановят само летищните такси. Според ЗКПО, за да са документално обосновани разходите за сам. билети трябва да имам бордна карта, която естествено няма да имам. Но все пак това си е ситуация, която е напълно възможна в нормалната бизнес практика, аз сключвам договор за нещо не го изпълнявам по моя вина и някой ме санкционира с някаква глоба, такса и т.н. (не са държавни в случая), което си е признат разход по ЗКПО, защо да не мога да си призная "глобата"('частта от билета, която няма да ми възстановят), която ми е сложила авиокомпанията за това, че колегата не е пътувал ?
#1 | 27.05.2016, 10:15
Публикации: 1703 / 207
Имате ли възможност след заболяването да го командировате?

Можете ли да върнете билет поради заболяване?
Понякога нискотарифните авиокомпании възстановяват суми за неизползвани самолетни билети поради заболяване. Въпреки това, всеки случай се разглежда индивидуално, а решението остава в ръцете на превозвача. В повечето случаи не се възстановяват суми, а се правят кредити за бъдещо пътуване. За целта е необходимо да изпратите медицински документ на info@esky.bg
Източник: https://www.esky.bg/turisticheski-patevoditel/poleti/samoletni-bileti/usloviya-za-anulatsiya-na-samoleten-bilet
#2 | 27.05.2016, 10:28
Публикации: 104 / 14
Австрийските авиолинии са, билета е до Централна Европа и 500 евро не е low cost по всеобщите разбирания, но бил купен по някакъв техен план, който изключвал връщане на пари, както и да е благодаря все пак за информацията.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група