Запор върху фирмена сметка

03.06.2016, 18:39 4004 2

03.06.2016, 18:39
Публикации: 1 / 0
Здравейте от Варна.
Искам да попитам следния въпрос.
Възможно ли е съд.изпълнител да ми запорира банкова сметка която се води на ООД в което съм участник? Или може да запорира само лична сметка която се води на мен като физ.лице? Дълговете са ми само като физ.лице-неплатени осигуровки към НОИ, има си излязъл изп.лист и т.н. Самото ООД откъм дългове е чисто като сълза.
Някой дали има на идея какво като цяло представлява системата в която гледат съд.изпълнители за тия неща? В смисъл-банките ли имат някакъв регистър на банковите сметки в които СИ рови и вижда че си си открил нова сметка, по някаква система се подават запитвания към всички банки ли, примерно през месец "вижте дали Иван Драганов Петканов не си е открил нова сметка и ако си е открил-доложете и я запорирайте". Или е обратно-банките го уведомяват при появата на такава сметка.
Ако е някаква централизирана система-то СИ вижда ли въобще че се е появила такава сметка при положение че се води на фирма, ако не може да я запорира, то вижда ли транзакциите по нея и т.н.?
Поздрави,
Емо
#1 | 06.06.2016, 09:12
Публикации: 5497 / 371
Щом задължението е на физическото лице, ще бъде запорирана само личната сметка.
СИ изпращат писма до банките, в които питат има ли лицето Х с ЕГН........ банкови сметки в тяхната банка
#2 | 06.06.2016, 10:37
Публикации: 93 / 20
Точно така. Но могат да запорират дружествените ви дялове като съдружник в дружеството.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група