Прекратяване на трудов договор по чл.68, ал.1, т.2 от КТ преди изтичане срока

23.06.2016, 19:47 2792 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

23.06.2016, 19:47
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Имам следният казус: От 01.05.2016 г. назначихме лице на трудов договор по чл.68 ал.1 т.2 от КТ. Лицето до този момент бе регистрирано в БТ и получаваше обезщетение за безработица. С това назначаване ние прекъснахме борсата й. За съжаление месец по-късно работничката се разболя и не е в състояние да продължи да работи. По нейно желание трябва да прекратим трудовото си правоотношение с нея.
Може ли да ме посъветвате по кой член от КТ да прекратя трудовият й договор преди изтичане на срока му, така че тя да продължи да получава остатъка от неизползваната борса от БТ?
#1 | 23.06.2016, 22:32
Публикации: 3510 / 503
Надявам се сте вписали клауза за изпитване - може да я ползвате, например.
"По нейно желание" не е много добре за нея.
#2 | 23.06.2016, 22:54
Публикации: 7602 / 1145
Надявам се сте вписали клауза за изпитване - може да я ползвате, например.
"По нейно желание" не е много добре за нея.
Защо? Нали след прекраяване на ТД ще си получава остатъка от борсата? За това няма значение начина на прекратяване на ТД. Надявам се да не са изткли 9 месеца от прекъсването на обезщетението.
Спокойно може да се ползва чл. 325, ал.1, т.1 - по взаимно съгласие.
#3 | 24.06.2016, 09:03
Публикации: 3353 / 254
Защо? Нали след прекраяване на ТД ще си получава остатъка от борсата? За това няма значение начина на прекратяване на ТД. Надявам се да не са изткли 9 месеца от прекъсването на обезщетението.
Спокойно може да се ползва чл. 325, ал.1, т.1 - по взаимно съгласие.

 :good:
#4 | 24.06.2016, 10:37
Публикации: 632 / 23
От 01.05.2016 е прекъснато, та няма как да са изминали 9 м.
А иначе защо лицето не си вземе болничните, не ми стана ясно.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група