Покупка на имот ,предназначен за продажба

28.06.2016, 15:09 2822 3

28.06.2016, 15:09
Публикации: 161 / 1
Здравейте,имам следния казус и ще помоля за помощ.Фирма купува сграда/в моя случай,като отделни апартаменти/ от ЧСИ!Имотите са предназначени за продажба,но след довършителни работи,които ще бъдат извършени от друга фирма.Въпросът ми е има ли нещо по особено,като имота е купен от ЧСИ.И другия ми въпрос е тези апратаменти като стоково-мат.запас ли да ги заведа ,според СС2,и как да си натрупвам разходите по отделните апартаменти,за да не оплескам нещо.
Благодаря на всички предварително,успешна и хубава седмица!
#1 | 29.06.2016, 08:56
Публикации: 161 / 1
Моля ви за помощ!
#2 | 30.06.2016, 13:59
Публикации: 161 / 1
Няма ли някой да помогне!?
#3 | 30.06.2016, 18:39
Публикации: 309 / 37
При покупката от ЧСИ няма нищо особено. Ще получите уведомление за начисления ДДС от ЧСИ, ако сделката е с ДДС.
Щом имате намерение да продавате имотите може да ги заведете като материален запас. С извършените разходи по подобрения или ремонт ще увеличите първоначалната стойност.
А как да ги натрупате тези разходи - преценете сами. Ако може да разграничите кои разходи за кой апартамент са - тогава е лесно. Ако имате разходи, които не може да разграничите /например заплатите на работниците, които едновременно работят по няколко апартамента/, то приемете някаква база за разпределение.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група