Сметка от ЧСИ?

30.06.2016, 07:41 2788 3

30.06.2016, 07:41
Публикации: 50 / 2
Здравейте,
моля някой да сподели практика. Получавам документ по чл. 79 ЗСЧИ с наименование сметка и 4-ри цифрен номер. Също така е посочен само Булстат на получателя / без префикса БГ/ .Сметката е с начислен ДДС. От кантората на ЧСИ ми отговарят, че било електронна фактура и не издавали други документи. Някакви становища и на НАП да има? Благодаря за мненията.
#1 | 30.06.2016, 10:20
Публикации: 2953 / 390
Би трябвало да ви издадат и фактура, ако си поискате. Но иначе и сметката е достатъчен документ - аз ги качвам с код 09 в дневника. Иначе за БГ си ги накарайте да го коригират.
#2 | 30.06.2016, 10:51
Публикации: 50 / 2
 :good: От БГ е, но така били практикували. Ако успея да взема фактура за всичките сметки ще съм ок. Инак ако е от чужбина би следвало да има протокол - все пак е услуга.
#3 | 30.06.2016, 11:26
Публикации: 2953 / 390
Имах предвид, за БГ-то, което липсва пред ДДС номера :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група