Неутразен трудов стаж в трудова книжка

05.07.2016, 10:29 5458 5

05.07.2016, 10:29
Публикации: 48 / 1
Здравейте! Подадох документи в НОИ за изплащане на парично обезщетение за безработица.Документите ми се върнаха с отказ ,тъй като в последните 15 месеца нямам 9 месеца труд.стаж , а само 6 месеца.При направена проверка от моя страна ,разбрах ,че труд.стаж от 4 месеца от една фирма не е утразин в труд.ми книжка.Проблем ли е да се отрази сега ,като се има предвид ,че стажа е 2015 г. а аз имам отразено в трудовата книжка и стаж през 2016 год.? И ако може след това мога ли пак да подам документи или трябва да се говори със съответното НОИ.
#1 | 05.07.2016, 11:03
Публикации: 3326 / 256
Няма проблем да се впише сега в ТК, но това не би следвало да има значение. Те имат данните по персонален регистър. Да не би да сте работили на 4 часа или да не са подадени данни в НАП? Искат се 9 месеца осигурителен, а не трудов стаж.
#2 | 05.07.2016, 11:46
Публикации: 9353 / 1573
 Искат се 9 месеца осигурителен, а не трудов стаж.
Не се иска нито трудов, нито осигурителен стаж, а стаж с осигуровки за безработица. Един месец работата на 4 часа е един месец стаж с осигуровки за безработица.

Нелка, проверете дали за този период, който не е нанесен в трудовата книжка, са подавани декларации обр.1. Можете да проверите сама с ПИК или да питате бившия си работодател.
Можете да проверите дали случайно не са ви "водили" дъъълъг неплатен отпуск.
Обръщам внимание, че изискването е 9-те месеца да са през последните 15 преди прекратяване на трудовия договор.
#3 | 05.07.2016, 12:03
Публикации: 48 / 1
Благодаря Ви ! Аз говорих с НОИ и казаха да подадем  и ТК  - втора в която е отразен 4 месеца стаж и наново ще преразгледат документите.
#4 | 05.07.2016, 12:30
Публикации: 9353 / 1573
Благодаря Ви ! Аз говорих с НОИ и казаха да подадем  и ТК  - втора в която е отразен 4 месеца стаж и наново ще преразгледат документите.
Казали са Ви да занесете втора ТК?!? А казали ли са законовото основание за издаване на такава трудова книжка?
Отивате при бившия си работодател и искате да Ви нанесе трудовия стаж на поредното свободно място в НАСТОЯЩАТА Ви трудова книжка. Нищо, че може да не е спазена хронологията.
Все пак не съм сигурна, че проблемът е в трудовата книжка.
#5 | 05.07.2016, 12:45
Публикации: 48 / 1
Да благодаря ! Но аз се учудих,защото той има U1 от Великобритания и служителката искаше да го провери дали е отразен документа ,аз и предложих да и дам ЕГН  за да провери подадените Д1 ,тъй като работодателя ни предостави фотокопие че са предоставени в НОИ.Служителката каза че няма смисъл от ЕГН да занесе само труд.книжка но той тъй като разполага и с УП 3 ,ще занесе и него.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група