Износ на зърно

11.07.2016, 17:07 3337 3

11.07.2016, 17:07
Публикации: 2 / 0
Здравейте!Земеделски производител нерегистриран по ДДС,изнася и продава зърното си в Гърция!Купувачът е регистриран по ДДС!Ще има ли проблем при фактурирането и плащането/по банков път/и за двете страни на сделката!Благодаря предварително
#1 | 12.07.2016, 11:43
Публикации: 6403 / 1130
Нерегистрирано по ЗДДС данъчно задължено лице няма право да начислява данък до достигане на облагаем оборот 50 000 лв.
#2 | 13.07.2016, 16:41
Публикации: 2 / 0
Въпросът е,че гръцката фирма пуща фактурата за закупеното от мен зърно и ми казват,че трябвало да съм и аз по ДДС за да ми преведат сумата по фактурата,която още не са я написали.....
#3 | 13.07.2016, 19:23
Публикации: 6403 / 1130
Как гръцката фирма ще издава фактура за нещо, което Вие им доставяте?
Когато регистрирано по ддс лице от една държава членка е получател на зърно от нерегистрирано по зддс данъчно задължено лице по смисъла на ЗДДС от друга държава членка, получателят е длъжен да начисли данъка с протокол и да го включи в своя дневник за покупки и продажби.
Ако сте земеделски производител, който няма счетоводител, се обърнете към счетоводител да Ви обясни какви са правата и задълженията Ви. Може да потърсите и съдействието на съответната НАП. Или нещо не Ви е ясно, или гръцката фирма търси начин да не Ви плати.
Пак Ви казвам, че ако за последните 12 месеца нямате продажби за над 50 000 лв., то не сте задължени да се регистрирате.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група