Диф.заплащане учители

16.09.2016, 08:52 6273 16
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

16.09.2016, 08:52
Публикации: 7 / 0
колеги, моля споделете опит - как определяте средствата за деференцираното заплащане - имам предвид не процентите, а  що е то "от годишния размер на средствата за работни заплати" - §1 от бюджета за годината, по щатно-от кога?, по действителния ФРЗ за уч.година, по действителния ФРЗ до септември и планово до края на годината......
#1 | 16.09.2016, 16:01
Публикации: 2999 / 402
Чл. 13. (1) Средствата за допълнително трудово възнаграждение за постигнати резултати от труда през учебната година на педагогическия персонал, с изключение на директора, са включени в единните разходни стандарти за едно дете или ученик и се планират в рамките на бюджетите на училищата, детските градини и обслужващите звена в размер между 3% и 4% от годишния размер на средствата за работни заплати.

Годишният размер на средствата за работни заплати са от 01.01. до 31.12. Предполагам имате планиран бюджет за годината - за заплати, за ДТВ-та.

Аз бих ги определил върху ФРЗ (постоянните - основна, стаж, ПКС) без ДТВ, тоест стария §01-01, когато ДТВ се отчиташе по §01-09. Ако във ФРЗ включиш и ДТВ (каквото е и диференцитаното) ще се получи спирала нагоре - имаш 100 лв ФРЗ, начисляваш 3% и ако тези 3% ги включиш във ФРЗ става 103 лв, върху които трябва да изчислиш 3-те " и т.н.

Но най-добре изчакай знаещите да кажат.


#2 | 17.09.2016, 11:19
Публикации: 7 / 0
ОРЗ и постояните - по щатно-към коя дата?
аз съм за 01.01.- щом се планират :smile1:
#3 | 04.10.2016, 17:51
Публикации: 405 / 10
Как да изплатим диференцирано на напуснал учител? Напуснал  е през м. май, а сега ще изплащаме диференцираното.
#4 | 04.10.2016, 20:39
Публикации: 2999 / 402
Стрелям напосоки: отнасяте го за мес. май?
#5 | 04.10.2016, 22:46
Публикации: 13 / 1
да, ама не, се "разхвърля" назад за миналата учебна година
#6 | 05.10.2016, 06:49
Публикации: 405 / 10
Стрелям напосоки: отнасяте го за мес. май?
Диференцираното е за учебната 2015/2016 и да оказа се че трябва да го начислим в м. май - когато лицето е било на работа.
#7 | 05.10.2016, 11:24
Публикации: 405 / 10
Отново въпросче. Няма ли да е по лесно да изплатим на напусналия учител диференцираното с граждански договор?
#8 | 05.10.2016, 15:36
Публикации: 2999 / 402
Е как плащане, дължимо по трудово правоотношение, ще бъде изплатено по ГД?!?
#9 | 05.10.2016, 16:01
Публикации: 405 / 10
Е как плащане, дължимо по трудово правоотношение, ще бъде изплатено по ГД?!?
При прекратен трудов договор друг начин вне виждам.
#10 | 05.10.2016, 16:05
Публикации: 2999 / 402
А какво стана с "...и да оказа се че трябва да го начислим в м. май - когато лицето е било на работа"?
#11 | 05.10.2016, 16:09
Публикации: 633 / 23
Това диференцирано не е ли ДТВ за определен период.
След като периода е примерно 09.2015-08.2016, как точно го слагате в м.09.2016 г. и на какво основание.
#12 | 05.10.2016, 17:35
Публикации: 405 / 10
А какво стана с "...и да оказа се че трябва да го начислим в м. май - когато лицето е било на работа"?
Вижте какво. Аз питам, защото незнам. Ако знаех нямаше да задавам въпрос във форума, където търся съвет, а не подигравателни отговори, които не дават отговор на въпроса ми! Ако нямате отговор то не водете напразни дискусии. Благодаря!
#13 | 05.10.2016, 19:01
Публикации: 2999 / 402
Мнооого съм далеч от подигравки, съжалявам, ако така се е разбрало.
От отговора, който съм цитирал останах с впечатлението, че това, което по-горе "стрелях напосоки" е същото, което са ви казали и въпросът е изяснен. Затова попитах какво стана с него и защо се изоставя след новата идея за ГД.
#14 | 06.10.2016, 13:09
Публикации: 13 / 1
Начислявате в м 09 2016 цялата сума, изплащате , тези които напуснали също начислявате без да има отработени дни, внясате осигуровки .приподаване на декларации 1 и 6 ред следния: изчиствате сумата за диф плащае от м 09 2016 и подавате коригиращи декларации 1 за периода от 10 2015 със сумата която ще разделите за  отработените   месеците примерно 400 лв/8 мес =50 лв за всеки месец . а Д 6 редовни с код 6 "допълнителни възнаграждения " . За м 09 2016 остава за деклариране сума без диф. плащане , технически възможности зависи от вашата програма за заплати но се пдда доста работа,
#15 | 06.10.2016, 13:15
Публикации: 13 / 1
Допълнителен съвет от мен: Допълнително направете" засечки" сумите които сте декларирали от сайта на НОИ за Д 1 а за Д6 от сайта на НАП раздел справки 
#16 | 06.10.2016, 15:12
Публикации: 633 / 23
С други думи диф. заплащане, не се различава от всяко друго плащане на доп. трудово възнаграждение на по-късен етап.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове