Протокол воп

19.09.2016, 11:12 1499 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

19.09.2016, 11:12
Публикации: 592 / 11
Здравейте !
Имам фактура за ВОП получена чак на 19.09.
Стоката е получена на 03.08.
Фактура с дата 22.08.
Четейки чл.63 и 117 от ЗДДС, протоколът трябва да е с датата на фактурата, т.е. сме трябвали да я включим в СД за м.08, нали така ?


#1 | 19.09.2016, 12:29
Публикации: 6317 / 1026
Съгласно регламента на разпоредбите на чл. 63, ал. 3-5 от ЗДДС при вътреобщностните придобивания данъкът става изискуем:
- на датата на издаване на фактурата, ако тя е издадена в периода от датата на възникване на данъчното събитие до 15-ия ден на следващия календарен месец, и ако не е издадена по повод направено авансово плащане (чл. 63, ал. 4 от ЗДДС);
- на датата на възникване на данъчното събитие - когато фактурата е издадена преди тази дата (съгласно писмо на НАП с изх. № 91-00-25 от 02.01.2009 г. относно изискуемост на ДДС при ВОП, ако е налице издадена фактура от доставчика преди датата на възникване на данъчното събитие, данъкът е изискуем на датата на данъчното събитие, тъй като с настъпването на същото се валидира предварително издадената фактура);
- на 15-ия ден на месеца, следващ месеца, през който е възникнало данъчното събитие - в случай че до този момент няма издадена фактура (чл. 63, ал. 3 от ЗДДС).
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове