Прекратени здравноосигурителни права

19.01.2017, 13:53 3666 5

19.01.2017, 13:53
Публикации: 9 / 2
Здравейте!В момента съм на трудов договор,но съм с прекратени здравноосигурителни прва(бях без работа 1 год.)В справка на НАП ми излизат 226 лв.за внасяне,обаче..през 2013 бях ДУК за 1 год.-вноските са начислени ,но не са платени.Каква сума трябва да платя за да си възстонавя здравните права.Ако внеса здравните по справката,ще ми се възтановят ли правата?Или трябва да платя и тези по ДУК?
#1 | 19.01.2017, 13:57
Публикации: 5497 / 371
Здравейте!В момента съм на трудов договор,но съм с прекратени здравноосигурителни прва(бях без работа 1 год.)В справка на НАП ми излизат 226 лв.за внасяне,обаче..през 2013 бях ДУК за 1 год.-вноските са начислени ,но не са платени.Каква сума трябва да платя за да си възстонавя здравните права.Ако внеса здравните по справката,ще ми се възтановят ли правата?Или трябва да платя и тези по ДУК?

Най-точно ще ви кажат в НАП

р.р. принципно в последните 5 години трябва да сте платили здравните, за да се възстановят правата т.е.
#2 | 19.01.2017, 14:25
Публикации: 9 / 2
т.е.начислени ,но неплатени ЗО като ДУК ,трябва да се платят от фирмата,а не аз (като физичеаско лице вече) да ги внасям?Така ли е?Благодаря Ви,предварително.
#3 | 19.01.2017, 14:30
Публикации: 11956 / 2182
Дължимите осигурителни вноски за времето на ДУК не са Ваше задължение / включително здравните /. Фирмата Ви ги е удържала и е нейно задължение да ги внесе.
#4 | 19.01.2017, 15:03
Публикации: 9 / 2
Извинете ме!Сега погледнах...и всъщност съм била съдружник във фирмата.Съжалявам,че Ви изгубих времето!!!Има ли разлика относно внасянето на ЗО -аз или фирмата?Много Ви благодаря!
#5 | 19.01.2017, 15:22
Публикации: 9335 / 1570
Извинете ме!Сега погледнах...и всъщност съм била съдружник във фирмата.Съжалявам,че Ви изгубих времето!!!Има ли разлика относно внасянето на ЗО -аз или фирмата?Много Ви благодаря!
Сега разбрахте, че сте била съдружник?

Относно това, дали има разлика относно внасянето на ЗО: от значение е не дали сте била съдружник или управител, а като каква сте подлежала на осигуряване - като СОЛ или като ДУ.

ПП Като чета старите Ви публикации - предстои Ви раждане. Добре е да изчистите всичко с осигуровките. И не само здравните, но и социалните. Колкото до това, дали фирмата ги дължи или Вие - какво значение има за джоба Ви? Нали сте съдружник.
Освен това - похвално е, че при дъщеря студентка ще си имате и бебче.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група