Справка за приспадане и проблем с ел.услуги

12.02.2017, 19:39 4035 6

12.02.2017, 19:39
Публикации: 36 / 1
Здравейте, колеги!

Моля ви за помощ - имам голям проблем с ел.услуги.

Опитвам се да подам Приложение 6 - справка за приспадане на ДДС.
До предния месец всичко работеше нормално и съм подавала не веднъж такава. Сега се опитвам да подам въпросната справка на 2 фирми, но след като натисна "преглед и подаване" нищо не се случва.

Някой имал ли е такъв проблем?
Пробвах какво ли не - да напиша точката като запетая на сумите или на месеците, чаках достатъчно време, за да не би да е бавен сайта..какво ли не..

Справките са ми верни. Едната е елементарна - деклариран ДДС за възстановяване в кл.60 и трите месеца, най-отдолу всеки следващ месец с натрупване и съответно остатък за възстановяване третия месец и обща сума за ефективно възстановяване еднакви.

Благодаря предварително на всички отзовали се!
#1 | 12.02.2017, 21:03
Публикации: 6403 / 1130
Няма как да проверим без да имаме такава справка за подаване.
Защо не опитате да се свържете с НАП по телефона.
#2 | 12.02.2017, 21:41
Публикации: 36 / 1
Благодаря ви за отговора. Утре вече щях да звънна, но реших, че може някой да се сблъсквал с такъв проблем.

Но реших проблема  :wink1:

Независимо че не изписва нищо и без проблем подавах всякакви декларации наскоро, се оказа, че имало още по-нова версия на Java.
Сетих се да я изтегля и нея отново и нещата се получиха.

Оставям темата, за да е в полза и на други колеги, ако срещнат тези дни същия проблем  :smile1:
#3 | 13.02.2017, 09:46
Публикации: 12 / 1
Проблем и при мен
Но го попълних през Мозилата
Действайте
#4 | 15.02.2017, 10:21
Публикации: 2 / 0
Здравейте, аз имах същият проблем на 14ти. Какво ли не пробвах, но не стана, не успях да се свържа и с НАП. В момента резултата е следният - подала съм СД с попълнена кл. 80 и отбелязано приложение 6, но не и самото приложение. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и имате ли идея дали попълнената кл. 80 ще е достатъчно от НАП да ми се обадят за проверка или трябва да входирам искане в деловодството?

#5 | 15.02.2017, 18:20
Публикации: 36 / 1
Здравейте, и аз това се чудих онзи ден - какво да правя, ако не се получи. За щастие, аз успях, но иначе бях измислила 2 варианта:
- да подам справката за приспадане с молба в деловодство, като приложа и копие от самата справка декларация;
- понеже съм чувала, че на служителите в НАП възлагат резолюции за проверките на база попълнена кл.80, да си мирувам и ще ми пратят искане, в което сигурно ще я поискат и ще я приложа. Доколкото знам, ако е попълнена кл.80 и няма прил.6, има процедура. Ако няма кл.80, но има прил.6, няма процедура.
#6 | 22.02.2017, 11:01
Публикации: 2 / 0
Благодаря за съвета. Аз също се бях спряла на вариант да изчакам до края на месеца и да видя какво ще стане преди да отида да входирам каквото и да е било. За щастие вчера ми се обадиха от НАП за да ми връчат искане за документи във връзка с проверка и учудващо даже не споменаха липсващото приложение 6.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група