ГДоговор

27.02.2017, 17:26 2649 10
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.02.2017, 17:26
Публикации: 152 / 1
Изготвям ГФО на фирма на близък човек. Не сме уговорили възнаграждение, няма
заплащане. Съгл.чл 286 от ЗЗД доверителя заплаща възнаграждение на довереника
само ако е уговорено,в случая няма такова. При попълване на ГДД в т 9.2.3 се
изисква съставителя да опомене вид на правоотношението :
-облигационно и трудово. Трябва ли да подчертая облигационно и да попълня
граждански договор и ако трябва какво да е възнадраждението?   
#1 | 27.02.2017, 18:25
Публикации: 9666 / 1649
 Трябва ли да подчертая облигационно и да попълня
граждански договор и ако трябва какво да е възнадраждението?

Трябва, а за другото "не питат" в ГД. :smile1:
#2 | 27.02.2017, 18:54
Публикации: 152 / 1
Да  не попълвам ГД  и възнаграждение Така ли да го разбирам?
#3 | 27.02.2017, 19:03
Публикации: 9666 / 1649
Не ме разбрахте. :smile1:
Следва в ГДД да чекнете "облигационно правоотношение" и там нищо повече не се изисква. Отделен въпрос е после какво ще направите. Правилното е да имате договор с възнаграждение, за да не се смята за отклонение от данъчното облагане.
#4 | 28.02.2017, 09:18
Публикации: 152 / 1
Благодаря.
#5 | 01.03.2017, 09:41
Публикации: 152 / 1
Пример: Ако възнадраждението е 100 лв по ГД и лицето е пенсионер освен
начисляване10% ДОД трябва ли да се начисли и 8% ЗО?
#6 | 01.03.2017, 09:43
Публикации: 7243 / 1082
Пример: Ако възнадраждението е 100 лв по ГД и лицето е пенсионер освен
начисляване10% ДОД трябва ли да се начисли и 8% ЗО?
Бих ти отговорила "Не", но ще ми повярваш ли?
Погледни ЗЗО и открий правилния отговор.
#7 | 01.03.2017, 19:37
Публикации: 152 / 1
Порових и установих,че на физ.лице пенсионер не се удържат осигуровки,
включително и ЗО,когато в-нието след приспадане на НПР е под МРЗ при Гдоговор.
Но сега при попълване на Д1 в кл 31А нач.месечен данък попълвам 7.50 данъка,
който ще удържа,но в кл31 сумата след приспадане на НПР която е 75 лв нея ли
попълвам и кл 34 92.50 чистата сума? Дали е така ?
#8 | 01.03.2017, 21:25
Публикации: 7243 / 1082
А защо въобще подавате Д1? Данъка го ключвате в Д55.
#9 | 02.03.2017, 08:22
Публикации: 1534 / 169
Изчисленията са верни, но както е писала XXXXX подавате декларация по чл.55 на тримесечие за платения данък.А да не забравите да включите лицето и в декларация по чл.73 от ЗДДФЛ за съответната година.
#10 | 02.03.2017, 09:22
Публикации: 152 / 1
Явно е така,но защо съм се заблудила сега го оценявам,за което благодаря.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове