Чл. 21, ал. 4 по ЗДДС

20.03.2017, 14:14 2703 1

20.03.2017, 14:14
Публикации: 7 / 4
Колеги,
Моля Ви за помощ:
Българска фирма, регистрирана по ЗДДС започва строително-ремонтни дейности във Франция. Ще издава фактури на френски фирми и физически лица .
За фирмите е чл 21, ал. 2 (ако са регистрирани по ЗДДС), но за физическите лица отивам на чл. 21, ал. 4. т. 1 ,но се колебая дали трябва да начислявам ДДС. Ще влизат ли във VIES или не?
Отделно, ще закупуват материали, но те няма да са ВОП, тъй като остават във Франция. Ако те ги закупуват със Френското ДДС, аз трябва ли да им начислявам тук също ДДС. А ако са без ДДС аз им го начислявам с протокол по чл 117 или ...? Не знам дали успях да изясня обстановката, но нещо и аз се оплетох. Моля Ви, за помощ.
#1 | 27.03.2017, 11:09
Публикации: 186 / 19
Здравейте,
Няма значение, дали получателите са физически или юридически лица. Мястото на изпълнение на услугата е там, където се намира недвижимия имот.
Запознайте се със законодателството във Франция, защото най-вероятно ще трябва да се регистрирате по ДДС там
Допълнение:
За стоките/материалите - погледнете чл.17 от ЗДДС. Няма да имате никакво основание да издавате протокол по чл.117 и естествено ще ви се начислява френско ДДС за тези материали. Фактурите може въобще да не ги включвате в дневниците и справки-декларациите по ДДС .... все пак ако желаете с код 1, без право на данъчен кредит. Съгласно френското законодателство може и да имате право да ви бъде възстановено платено ДДС
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група