ПКО от Община

10.05.2017, 11:35 3258 5

10.05.2017, 11:35
Публикации: 3 / 0
Здравейте , имам получени квитанции от общини за извършени административниуслуги - най-често  нот. заверки от кмет . Как да осчетоводя тези квитанции , при положение че повечето общини не издават фактури .
А   също и влизат  ли в дневниците на покупки , след като няма  реквизитите на данъчен документ -
Ще съм благодарна , тъй като  ми зачестяват тези документи
#1 | 10.05.2017, 11:54
Публикации: 4394 / 734
Ако попадат в този обхват минава и само с квитанция.

(7) При плащане на публични и частни държавни и общински задължения, възникнали на основание и по реда на закон, се приема, че стопанската операция е документално обоснована при наличие на съответния платежен документ за извършеното плащане.

Но изглежда тези услуги не попадат тук и би трябвало да си искате и фактура. Дават, ако има основание, понякога с неудоволствие. Дали са "услуга" вижте в някоя общинска наредба как са регулирани. Например нашата община има "Наредба за определяне цените на услуги..."
#2 | 10.05.2017, 11:59
Публикации: 3 / 0
Благодаря бобо , но аз получавам квитанциите от различни населени места , тъй като се правят заверки във връзка с подпис върху заявления за прехвърляне на УПФ .Масово отказват фактури - а сумата определено набъбва от тези квитанции.
#3 | 10.05.2017, 15:30
Публикации: 65 / 2
осчетоводявате я на разход-признат разход.
Но не се декларира в дневниците по ДДС.
Издаденият документ от общината Ви е достатъчен, за признаване на разхода.
#4 | 10.05.2017, 15:34
Публикации: 3 / 0
Благодаря , засега така го правя  , но имам някакви съмнения :good:
#5 | 10.05.2017, 18:47
Публикации: 4394 / 734
Някак не ми се струва тези плащания за услуги да са за "държавни и общински задължения", че да се признават за разход само с платежния документ, ама знам ли...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група