Трудов стаж и професионален опит при работно време по малко от 7 часа

11.07.2017, 14:56 2499 3

11.07.2017, 14:56
Публикации: 645 / 23
  Колеги имам назначени  на 2 на 1 на 4 ,на 6 часа.За изчисляване на професионален опит  при подготовка на заплати  не зависимо от часовете то ми прави година и започва начисляване на клас.Но с работно време от 1 час на ден няма как да има професионален опит  1 година според мен.Но програмата му начислява клас.Колеги някой има ли подобен случай или поне мнение по въпроса.Ще Ви бъда благодарна за Вашата помощ.
#1 | 11.07.2017, 15:46
Публикации: 645 / 23
Някой да помогне.Да изкаже поне мнение.
#2 | 12.07.2017, 10:24
Публикации: 1187 / 228
Не можах да разбера кое какво прави, но винаги трябва да си имаме предвид, че софтуера се пише от програмити и което е по-важно - няма програма, която да може да мисли абстрактно. Те следва строга математическа, алгоритмична логика.
Иначе вие си изчислявате колко е коректния клас(който вече не е клас) със съответните приравнявания за работното време и когато придобие реално такъв, си го начислявате. Би трябвало програмата ви да позволява въвеждане на клас(което вече не е  клас) като готова сума. Освен това би трябвало да има и някакъв начален при постъпване на работа, който е трябвало да включите, ако работещия е работил преди...
#3 | 12.07.2017, 11:10
Публикации: 261 / 41
Ако служителят е на >=4 часа го отчитате все едно е на 8 часа.
Ако е на <4 часа го отчитате пропорционално (на 2 часа за година "клас" му трябват реално изработени 4 години, за 1 час реално 8 год и прочие)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група