Регистрация по чл.99 ЗДДС

26.07.2017, 10:24 1826 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

26.07.2017, 10:24
Публикации: 38 / 0
Здравейте, Предстои ми рег.по чл. 99 от ЗДДС. Подавам заявление не по-късно от 7 дни преди датата на възникване на данъчното събитие с което ВОП-а ще надвиши 20 000 лв. Измисляваме сумите без ддс по фактурите за ВОП нали ?. / с този оборот без ддс се регистрираме / ?
След регистрацията не начисляваме ддс в издаваните от нас фактури - основание за неначисляване пишем "чл. 113 ал.9 от ЗДДС " . Нямаме право на данъчен кредит за получени доставки. Дължимия данък по ВОП си пишем протокол по чл.117 . В дневник продажби влизат всички фактури издадени от нас във връзка с извършения ВОП . Протокола си влиза в дневник покупки и продажби.
Правилно ли разсъждавам ? Благодаря на включилите се.
#1 | 26.07.2017, 16:29
Публикации: 6307 / 1018
"Регистрираните лица на основание чл. 97а, 99 и чл. 100, ал. 2 от закона отразяват в дневника за продажбите единствено документите, издадени във връзка с извършените доставки на услуги по чл. 21, ал. 2 от закона с място на изпълнение на територията на друга държава членка, както и получените доставки на услуги, за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2, т. 3 от закона и извършените вътреобщностни придобивания с място на изпълнение на територията на страната."
(чл. 113, ал. 2 от ППЗДДС)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове