Фактури и отчети от фирма Фронери /Нестле/

04.08.2017, 09:58 2909 3

04.08.2017, 09:58
Публикации: 5 / 0
   Здравейте! Наложи се да търся едно КИ от фирма "Фронери България" ЕООД /приемника на Нестле/ във справката от НАП за издадени фактури към нас и се натъкнах на различия с номерата на фактурите. Позвъних на телефон в счетоводството и един "колега" ми каза, че системата им ги генерира така. При нас номерата започват със 1002000..., а при тях със 11967....
   Има ли и други със същия проблем, или аз съм изключение. Какво да направя според Вас?
#1 | 04.08.2017, 11:36
Публикации: 11934 / 2174
   Здравейте! Наложи се да търся едно КИ от фирма "Фронери България" ЕООД /приемника на Нестле/ във справката от НАП за издадени фактури към нас и се натъкнах на различия с номерата на фактурите. Позвъних на телефон в счетоводството и един "колега" ми каза, че системата им ги генерира така. При нас номерата започват със 1002000..., а при тях със 11967....
   Има ли и други със същия проблем, или аз съм изключение. Какво да направя според Вас?

Нищо - имате си фактури, които сте получили от тях. Представяте ли си по всяка фактура да правите преписка с НАП за корекция на данни за доставчик в СД ЗДДС ? Едва ли сте изключение, но лично аз не съм проверявала този доставчик , а и след прочетеното от ВАс не ми се и иска...

#2 | 04.08.2017, 12:08
Публикации: 320 / 26
Току що проверих, в справките от НАП техните фактури започват с 119, при мене са други номера. Те за някакво изключение ли се мислят в държавата, че за една сделка издават фактури с два различни номера
#3 | 25.05.2021, 11:22
Публикации: 25 / 3
Кредитните им известия дори не отговарят на  изискванията на такива. Дават го на клиентите си с два месеца закъснение, дори номер по ДДС на клиента не е изписано както трябва. Не зная как да вляза в комуникация с тях. Изключително ме нервираха от два дена.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група